Nejčastější dotazy

Kdy se jezdí?

V určených termínech, jež jsou zveřejněny zde.


Mohu se přijít podívat, když nejezdím?

Ano, soutěž je přístupná divákům z řad široké veřejnosti, a to zdarma.


Jaká je specifikace sériového vozu?

Veškeré informace o soutěži včetně podmínek a specifikací jsou zveřejněny zde.  Jde o neupravený vůz schválený pro silniční provoz. Musí mít platnou technickou kontrolu a registrační značku. Účastník soutěže se prokáže malým technickým průkazem, občanským průkazem a vyplněným prohlášením, jež obdrží při registraci na místě. Nutným vybavením je helma, kterou si lze v případě potřeby zapůjčit.


Jak probíhá technická přejímka?

Informace o postupu technické přejímky jsou součástí propozic soutěže, jež jsou zveřejněny zde. Při technické přejímce budou komisaři měřit zejména hlučnost vozidla a kontrolovat platnost technické kontroly, typ pneumatik, hloubku dezénu pneumatik, umístění transpondéru či použití bezpečnostních helem.


Jaký je systém hodnocení, co znamená rovnost hodnocení?

Systém hodnocení je součástí propozic soutěže, které jsou zveřejněny zde.


Jaká jsou pravidla a podmínky soutěže?

Pravidla soutěže jsou zveřejněna zde. Zúčastnit se soutěže je možné pouze v sériovém voze, který může být doplněn o prvky příplatkové výbavy. Jednou ze základních podmínek je umožnit odbornému dohledu posoudit, zda je vozidlo vhodné k účasti, a respektovat konečné rozhodnutí o jeho způsobilosti. Propozice soutěže si můžete stáhnout zde.


Co je The Most Challenge?

Informace o soutěži jsou zveřejněny zde. The Most Challenge je celoroční soutěž, při níž se její účastníci – amatérští jezdci – snaží dosáhnout v sériově vyráběném voze na velkém závodním okruhu autodromu co nejlepšího času na jedno kolo. Impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze.


Kde najdu výsledky?

Výsledky jsou průběžně zveřejňovány zde. Jednou měsíčně zveřejňuje výsledky také motoristický časopis AutoTip.


Mohu se přihlásit na místě?

Ano, do soutěže je možné se přihlásit na místě po vyplnění přihlášky.


Kolik stojí účast v soutěži?

Poplatek za účast v soutěži činí 400 Kč, což je obvyklá cena desetiminutové volné jízdy. Poplatek zahrnuje zapůjčení profesionálního zařízení pro oficiální změření času ostrého kola.


Jaké jsou výhry?

Informaci doplníme.


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři