Na Autodromu v Mostě bude opět kurz s Tomášem Engem

16.09.2015 09:19

Jedinečný zážitek, ale také nové znalosti a dovednosti zprostředkuje český profesionální jezdec v Kurzu For Profi s Tomášem Engem. V současné době se na českém automobilovém trhu objevují vozy, které lehce přesáhnou 200 kilometrů za hodinu. Právě tyto vozy mají v oblibě lidé, kteří nemají potřebné zkušenosti a znalosti, jak ovládat tak rychlé auto. „Řízení takového vozu není vůbec jednoduché a sladit sportovní jízdu se silničními předpisy je bez patřičných zkušeností téměř nemožné,“ řekl osobně Tomáš Enge.

 

Kurz For Profi s Tomášem Engem naučí, jak se krotí koně pod kapotou, jezdit rychle, ale přitom bezpečně. Pomyslnou třešničkou na dortu je závěrečná jízda po závodním okruhu. Samotní účastníci kurzu stráví na Autodromu v Mostě celý den a mají šanci poznat nejen jeho školící zázemí, ale také cvičné plochy polygonu a již zmiňovanou závodní trať, kde si vyzkouší ostrou jízdu pod dohledem odborníka.

 

Kurz For Profi s Tomášem Engem je naplánovaný na 22. 9. 2015. Jak sám profesionální jezdec nabádal, tak pro ty, kteří se například amatérsky věnují závodění, je kurz velkým přínosem. To ostatně potvrzuje i jeden ze zúčastněných. „Je to úplně o něčem jiném než na silnici, kde se nemůžete rozjet, a tak nezjistíte, co vaše auto opravdu umí. Na závodní dráze jsem mohl pilovat chyby a Tomáš mi dobře poradil, stejně tak všichni z jeho týmu,“ podotkl Václav Krůta, který se kurzu zúčastní po druhé. „Jedná se o poslední šanci v tomto roce, a tak se chci znovu zúčastnit, abych ještě zapracoval na svých dovednostech, které jsem si odnesl z prvního kurzu.“

Tomáš dodává, že Kurzu For Profi s Tomášem Engem se může zúčastnit kdokoli, kdo má zájem se naučit řídit, ovládat sportovní vůz a využít všechny jeho vlastnosti. Samozřejmě, že ženy nejsou v tomto případě výjimkou a jsou určitě vítány. Navíc na okruhu si každý může dovolit dynamičtější jízdu než na běžných komunikacích, kde to není bezpečné a ani to nedovolují silniční předpisy.

Lada Laiblová

    


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři