Najde vedoucí soutěže The Most Challenge přemožitele?

30.05.2016 12:56

Ve čtvrtek 19. května pokračovala na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu stále oblíbenější soutěž The Most Challenge. Amatérští jezdci se při ní snaží objet dráhu v sériově vyráběném voze v čase pod dvě minuty. Velkou výzvou je výkon Lukáše Hinka, který začátkem května se svým BMW M3 zdolal okruh v čase 01:55,240 minuty, čímž stanovil rekord soutěže.

Jde přitom o hodně. Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, obdrží národní licenci jezdce E a stane se řidičem vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp a okruhovou školu za účasti vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

Počítá se přitom nejlepší čas dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami bez rozdílu skupin. Průběžný lídr soutěže tyto podmínky splňuje. „Stejně jako druhý až pátý v pořadí podle dosaženého času na sériových gumách, tak i držitelé prvního až pátého času na semi-slickách se pak mohou těšit na věcné ceny,“ upřesnil sportovní manažer společnosti AUTODROM MOST Jindřich Hrneček.

Všichni adepti na hlavní výhru mají ještě čas své výkony na dráze zlepšovat, termíny jsou vypsány až do konce září. Průběžné výsledky zde.

Prvotním impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků Petra Fulína. Času 01:57,2 minuty dosáhl na velkém okruhu mosteckého autodromu před rokem právě v sériovém voze Seat Leon Cupra. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojtěch Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. Oba počiny vedly organizátory k založení exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou vyzkoušet se svým vozem ostré měřené kolo po okruhu. Více informací zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři