Nejen závody, ale také pomoc druhým

14.09.2021 15:36

Letošní nabitá závodní sezóna mosteckého autodromu zastínila mnoho dalších aktivit, které se zde pravidelně dějí. Vedle kurzů bezpečné jízdy, motokár a volně přístupného dětského dopravního hřiště je to také charitativní činnost, kterou zaštiťuje Nadační fond AUTODROM MOST.

Na konci srpna na autodrom zavítala návštěva klientů Azylového domu pro rodiče s dětmi v Mostě. „V současné době je v našem azylovém domě dvanáct dětí různých věkových kategorií, pro které pořádáme volnočasové aktivity. Ty mají ukázat rodičům, jak mohou s dětmi trávit volný čas,“ uvedla Lenka Gajarská z azylového domu, který si klade za cíl pomáhat rodinám s dětmi, jenž se ocitly v náročné životní situaci spojené se ztrátou bydlení.

Díky této inciativě si mohlo osm dětí i se svými rodiči užít odpoledne na dětském dopravním hřišti, prozkoumat zázemí a boxy mosteckého autodromu a zblízka si prohlédnout závodní stroje.

Nadační fond AUTODROM MOST se dlouhodobě věnuje podpoře a sledování potřeb občanů města Mostu a jeho okolí. Například během jarní koronavirové krize věnoval roušky a dezinfekční prostředky. Pro zdravotnický personál COVID – ARO v nemocnici v Mostě a v Ústí nad Labem věnoval potravinové balíčky pro posilnění při náročných směnách, ale poslal také příspěvek pro zhruba 100 dětí a mladých sportovců do 18 let, kteří trénují fotbal v areálu Baníku Souš.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři