Nejpočetnější startovní pole

06.02.2018 08:32

Německý seriál ADAC TCR Germany nabízel v roce 2017 nejbohatší startovní pole ze všech evropských šampionátů cestovních vozů. Pravidelně se na start stavělo více než 40 vozů šesti značek. Letos by se měly přidat i Hyundai a Renault. Už 27. až 29. dubna se představí i v Mostě.

Ve druhé sezoně se v šampionátu ADAC TCR Germany objevilo celkem 58 závodníků (z toho byly dvě závodnice) ze 13 zemí. Použili vozy šesti značek: Honda Civic Typ R, Seat Leon Cup Racer, Opel Astra, Volkswagen Golf GTI, Audi RS3 LMS a Alfa Romeo Giulietta. Mistrovský titul obhájil Brit Josh Files s Hondou týmu Target Competition, který ve finále porazil Mika Haldera se Seatem týmu Wolf Power Racing. Zatímco Files vyhrál šest ze 14 závodů, pravidelně bodující Halder zatím na své první vítězství čeká. Na třetí a čtvrté místo se ve druhé polovině sezony probojovali Sheldon van der Linde a Niels Langeveld s vozy Audi.

Letošní sezona slibuje ještě větší konkurenci. Několik týmů už projevilo zájem o nové vozy Hyundai i30 N (o tomto voze se základem z české produkce jsme psali 8. 9. 2017). Výhodou vozů Hyundai je, že se připravují v německém Alzenau a dá se proto očekávat podpora továrních techniků. Navíc je pro tyto vozy k dispozici i tzv. Endurance Kit, sada dílů umožňující jejich použití také ve vytrvalostních závodech německého seriálu VLS i při nejnavštěvovanějším motoristickém podniku v Německu, závodě 24 hodin na Nürburgringu.

Úplnou novinkou, která bude k vidění jen v tomto šampionátu, budou dva vozy Renault Mégane úspěšného švýcarského týmu Wolf Power Racing, pro který vloni Mike Halder získal titul vicemistra. Vozy staví švýcarská firma Vukovic Motorsport. Po prvních testech na okruhu Magny-Cours, kde se hledalo optimální nastavení zavěšení, byl jeden z majitelů týmu Adrian Wolf (druhým majitelem je jeho bratr Raphael) natolik nadšen kvalitou vozu, že sebevědomě prohlásil, že jeho jediným cílem je boj o titul.

Vyloučit nelze ani účast další značky, a to Peugeotu, který na autosalonu v Ženevě představí nový vůz 308 GTi ve specifikaci TCR (tento vůz jsme představili v blogu 10. 1. 2018).

V sezoně 2018 počítá kalendář ADAC TCR Germany se čtrnácti závody na sedmi tratích ve čtyřech zemích. Vedle Německa také v Rakousku, Nizozemsku a na konci dubna poprvé i v České republice na velkém okruhu mosteckého autodromu. Všechny závody se pojedou společně se šampionátem ADAC GT Masters a bude je přenášet volně dostupná německá televizní stanice Sport1, stejně jako závody ADAC GT Masters.