Novináři si vyzkoušeli na autodromu nový MEGANE R.S.

18.05.2018 16:37

K testování nového vozu MEGANE R.S. pozvala automobilka Renault tento týden motoristické novináře do areálu mosteckého autodromu. Osobně si mohli vyzkoušet při ostré jízdě po závodním okruhu vlastnosti vylepšené sportovní verze oblíbeného modelu. „Nový Renault MEGANE R.S. nabízí v daném segmentu naprosto ojedinělý systém 4Control a dvě verze podvozku, Sport a Cup. Tlumiče disponují hydraulickými dorazy, což řidiči umožňuje zažít nefalšovanou radost z jízdy,“ přiblížila testovaný vůz tisková mluvčí společnosti Renault Česká republika Jitka Skaličková.

Vysoce výkonný vůz ukrývá pod kapotou nový přeplňovaný motor o objemu 1,8 litru. Dosahuje výkonu 205 kW (280 k) a 390 Nm točivého momentu, který je přenášen manuální, nebo automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC. „Přivezli jsme 12 vozů, které měli novináři k dispozici. Akce se setkala tradičně s velkým zájmem. Testovací jízdy prokázaly skvělé vlastnosti vylepšeného modelu,“ doplnila Skaličková.

Renault navázal už před časem s mosteckým autodromem partnerství, spolupráce se zdárně rozvíjí. Francouzská automobilka poskytla své osobními vozy managementu společnosti AUTODROM MOST a je nepřehlédnutelná také při závodech na okruhu. Roli safety caru autodromu totiž převzal její rychlý a silný speciál Renault Clio RS.

 „Je vždy přínosem, pokud se podaří spojit se silným a věrohodným partnerem. Umožňuje nám to mimo jiné soustředit se na maximální kvalitu našich služeb. Nespočívá jen v komfortním zázemí pro jezdce a jejich závodní týmy, ale samozřejmě také v nabídce atraktivního programu pro diváky, jímž chceme zaujmout všechny naše návštěvníky napříč generacemi,“ zhodnotila spolupráci obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Renault je svázán se sportovními disciplínami už déle než 115 let. V té královské, Formuli 1, automobilka a její týmy dosáhly na 12 titulů v poháru konstruktérů, 165 vítězství a 213 získaných pole-position. Výrazné popularitě se těší také světová série Renault (World Series by Renault). Renault přijímá nové výzvy, zapojil se do mistrovství světa FIA monopostů s čistě elektrickým pohonem. V historicky premiérové sezoně MS Formule E dokonce zvítězil.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři