Zkušenější řIdiči mohou vyzkoušet novinku v kurzech bezpečné jízdy

22.10.2020 10:57

Na bezpečnost, respektive na snížení rizika dopravních nehod i jejich následků, je zaměřena novinka autodromu pro letošní zimu. Jde o modifikaci základního kurzu bezpečné jízdy. Po jeho absolvování řidiči mohou své znalosti a dovednosti za volantem posunout na vyšší úroveň, zvládání krizových situací si tak osvojí i v rychlostech, jimiž se běžně pohybují na silnici mimo obec nebo na dálnici.

Kurz bezpečné jízdy – úroveň 2 bude mít premiéru v sobotu 12. prosince. Více informací zde, zakoupit kurz je možné zde.

Novinka navazuje na základní kurz. „Dosud taková možnost nebyla. Nabízíme samozřejmě i kurzy sportovní jízdy. Vyhledávají je ale spíše nadšenci, kteří touží po adrenalinu a neváhají zažít pocity závodního jezdce. Navíc disponují i vyhovující technikou, tedy sportovně zaměřeným silným vozem,“ vysvětlil instruktor bezpečné jízdy společnosti AUTODROM MOST Marek Kohoutek.

Kurz bezpečné jízdy vyšší úrovně dává více prostoru nácviku zvládání krizových situací, jež podle statistik nejčastěji končí vážnými nehodami. Podmínkou účasti v kurzu je dřívější absolvování základního kurzu bezpečné jízdy v některém z certifikovaných výukových středisek. „Posun řidičských dovedností, znalostí a zejména reakcí na nečekanou situaci na vyšší úroveň je ideální možností, jak lépe ochránit na cestách sebe i své nejbližší na sedadlech spolujezdců,“ upozornil Kohoutek.

V teoretické části kurzu instruktor vysvětlí výhody používání defenzivní jízdy a mimo jiné se bude také podrobně věnovat funkcím elektronických systémů vozu, jež pomáhají řidiči zvládnout krizovou situaci. „Uplatníme individuální přístup, každý účastník kurzu získá informace o svém voze. V praktické části na výcvikových plochách polygonu si řidiči vyzkoušejí vyhýbací manévry na různých adhezních površích i za snížené viditelnosti a také zvládání smyku přední i zadní nápravy,“ doplnil Marek Kohoutek.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři