Nový povrch v části závodního okruhu přinese nejspíš i traťové rekordy

20.11.2015 14:39

Část závodního okruhu v areálu mosteckého autodromu bude mít nový asfaltový povrch a obrubníky. Najatá firma vyfrézovala úseky vozovky, které už nevyhovovaly kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe.

V úseku dlouhém 630 metrů, což odpovídá 7 500 metrům čtverečním plochy, je třeba vyměnit už nevyhovující asfalt a vybudovat funkční odvodnění, aby dešťová voda rychleji odtékala z dráhy. „Povrch byl už velmi hrbolatý, někde nahradíme dokonce původní asfalt z roku 1983. Na dráze je také mnoho asfaltových záplat, každá z nich je jinak drsná, což má samozřejmě vliv na dosažené výkony jezdců, ale také na jejich bezpečnost,“ vysvětlil sportovní ředitel společnosti Autodrom Most Michal Marek.

Kromě nápravy nevyhovující stavu dráhy výměna jejího povrchu a osazení nových obrubníků přinese podle Marka také posun v kvalitě sportovních výkonů. „Předpokládám, že po stavebních úpravách se okruh zrychlí. Očekávám proto nové traťové rekordy, a to v kategorii motocyklů a kamionů. U aut se to nejspíš nepovede. Rekord totiž drží vůz DTM, jemuž mohou konkurovat jen velké formule. I když, třeba se také dočkáme. Zatímco u trucků by mohlo jít o zlepšení v řádu desetin vteřin na jedno kolo, u motorek to vidím o vteřinu i více. Výjezd na cílovou rovinku bude totiž po úpravách výrazně rychlejší,“ upřesnil sportovní ředitel.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít