Nultý ročník The Most MOTOSHOW #0 zve všechny příznivce motocyklového adrenalinu

22.09.2015 16:12

Státní svátek neboli den České státnosti dne 28. září, připomíná výročí smrti knížete Václava, zabitého jeho bratrem v roce 935. Trocha dějepisu snad nikoho neurazí, ale faktem zůstává, že je to svátek, a to znamená volný den.

Volný den je třeba smysluplně využít. Od 9 do 18 hodin bude proto možnost navštívit mostecký autodrom, svézt se po okruhu nebo jen načerpat tu správnou atmosféru. Akce je určená nejen pro fanoušky motocyklového sportu, ale i širokou veřejnost. „Do areálu je povoleno vjíždět motocyklem na velké parkoviště uvnitř areálu paddocku. Auto budou muset návštěvníci nechat před bránou na menším parkovišti a dojít pěšky,“ upozornila manažerka Autodromu Most Veronika Raková.

S cestovní nebo sportovní motorkou je tu varianta využití volných jízd po závodním okruhu délky 4 212 metrů, s terénní motorkou nebo čtyřkolkou pak offroad dráhu o výměře 3,5 ha.  Dráha se nachází v areálu polygonu, vjet tedy musí návštěvník horní bránou. „Pro ty, kteří na okruhu nikdy nebyli nebo by se rádi ve své jízdě zdokonalili, tu budou dva profesionální jezdci a instruktoři v jedné osobě. Servisní boxy se stanou zázemím vystavovatelů,“ doplnila Raková.

 

Program MOTOSHOW

 1. Volné jízdy po závodním okruhu s vlastním silničním motocyklem (9:00 – 12:00 hod., 13:00 – 18:00 hod.). Propustnost 30 motocyklů znamená omezený počet motocyklů na dráze v jeden okamžik. Cena 200 Kč za 20 minut.
 2. Volné jízdy na offroad dráze s vlastním terénním motocyklem nebo čtyřkolkou (9:00 – 18:00 hod.). Cena 500 Kč za celý den. Koupit se dá přímo na offroadové dráze.
 3. Exhibice Martina Krátkého (Mistr ČR ve stunt ridingu) a Míry Lisého (11x Mistr ČR v trialu, učitel, autor padacího rámu na motocyklu, kaskadér a držitel rekordu v přeskoku přes 20 ležících lidí bez odrazového můstku). V čase 12:00 – 12:30 na parkovišti u restaurace autodromu.
 4. Spanilá jízda po okruhu. Ve 12:35 hodin se mohou všichni řadit na pit lane za safety carem a projet dvě kola. Spanilá jízda se stane na autodromu tradicí, buďte u jejího zrodu.
 5. Osobní coaching nebo-li okruhová škola pro nováčky i pokročilé jezdce. Úspěšní závodní jezdci Tomáš Zajíc a Dominik Jůda využijí své zkušenosti a schopnosti jako instruktoři. Most může být na místního Tomáše hrdý, v rámci IMRC se stal Vicemistrem ČR ve třídě Superbike (4. místo celkově) a mladý nadějný Dominik je pak čerstvým Mistrem SR ve třídě Supersport (3. místo celkově). Cena 800 Kč zahrnuje 15 minut teorie v boxu před jízdou, 20 minut na okruhu a 5 min vyhodnocení po jízdě. Počet žáků na instruktora je omezen na tři osoby. Školu najdete v boxech 40, 41 a 42 v časech 9:00 - 12:00 hod. a 13:00 – 18:00 hod.
 6. Ukázkové kurzy – tréninky s Mírou Lisým. Tyto tréninky zahrnují 60 minutovou praktickou část na Polygonu v časech 14:00 – 15:00 hod. a 15:00 – 16:00 hodin. Zakoupit je můžete naproti boxu číslo 41 v prodejním stánku mosteckého autodromu za cenu 500 Kč.
 7. Servisní boxy – vystavovatelská část. Například MOTUL (Motoservis Deyl), okruhová agentura RACETRACK, MotoMost club, HKC Racing (Sportovní H-Kart Club a jezdec Miroslav Kuchta, celkové 3. místo v MČR na přírodních okruzích), Policie (Passat a motorka v plné zbroji), BESIP, Medevac (Ukázkové kurzy první pomoci pro motorkáře v časech 9:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30 a 15:30 hodin) a další.
Volné jízdy na okruhu jsou určeny pro každého s vlastním motocyklem. Důležitou podmínkou vpuštění na trať jsou následující body.
 1. Podepsané prohlášení účastníka – o jízdě na vlastní nebezpečí. Na závodní dráze neplatí žádné pojištění z odpovědnosti provozu vozidla.
 2. Helma, moto rukavice, moto boty a kombinéza nebo motorkářské oblečení. Záleží nám na Vaší bezpečnosti.
 3. Vlastní motocykl v dobrém technickém stavu. Nemusí být na SPZ a s TP. Nezáleží na objemu a typu motocyklu.
 4. Zakoupení kuponu ve startovní věži, který se poté odevzdá při vjezdu na trať.

Každá jízda trvá 20 minut, což je přibližně 15 minut čistého času na závodním okruhu. Běžně je možné během testovacích dnů zakoupit tuto jízdu za 700 Kč.  Během MOTOSHOW se cena snižuje na 200 Kč.

Doprovodný program na Polygonu zahrnuje dále možnost půjčení motokár za cenu 90 Kč /10 min, čtyřkolek nebo buggy za stejnou cenu a také dětské dopravní hřiště zdarma pro nejmenší motorkáře.

Počasí je objednané, moderátor Radek Jirgl je připraven a celý areál se těší na Vaší návštěvu během akce MOTOSHOW jakožto slavnostního zakončení motocyklové sezóny 2015.

Vstup na akci zdarma!


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři