O Velikonočním pondělí si to na autodromu rozdají cyklisté

05.02.2018 12:07

Mostecký autodrom přichází s další novinkou. Jde o cykloštafetu, která bude mít premiéru o Velikonočním pondělí 2. dubna. Akce je potvrzením tendence autodromu směřovat stále více činností také do nemotoristických sportovních a relaxačních aktivit ve svém areálu.

Cykloštafetu pořadatelé vypsali pro pětičlenná družstva ve třech kategoriích: muži, ženy a smíšená družstva mužů a žen. Celková délka závodu je 21,060 kilometru. Každý člen družstva objede co nejrychleji jedno kolo v délce 4,212 metru, poté předá v cíli štafetový kolík svému kolegovi. Přihlášku, propozice závodu a další informace zájemci najdou zde.

„Družstvo, jež se přihlásí do závodu předem prostřednictvím webu autodromu, zaplatí 500 Kč. Startovné uhrazené na místě v den závodu bude o 100 dražší,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Michaela Rosenkranzová

Prezentaci je vyhrazen čas od 11:00 do 13:00 hodin ve startovní věži autodromu, závod odstartuje přesně ve 14:00 hodin. Nejrychlejší tři družstva v každé kategorii získají poháry a věcné ceny. „U příležitosti velikonočních svátků poslouží za štafetový kolík pomlázka, kterou si každé družstvo musí přivézt. Důležité tedy je, aby si nikdo pomlázku nezapomněl,“ upozornila Rosenkranzová.

I když závodit budou pouze dospělí, na své si přijdou i děti. „Zveme k nám do areálu na Velikonoční pondělí celé rodiny. Pro děti jsme připravili od 10:00 do 13:30 hodin stylový doprovodný program. Kromě skákacího hradu a dalších atrakcí rozmístíme podél cílové rovinky okruhu velikonoční čokoládová vajíčka, která budou chlapci a dívky hledat. Úspěšní nálezci si svůj úlovek pochopitelně ponechají a mohou si na něm pochutnat,“ doplnila Michaela Rosenkranzová.

V souladu s  filozofií zpřístupnit areál autodromu co největšímu počtu zájemců o aktivně strávený čas i při aktivitách nesouvisejících přímo s motorismem se například loni v listopadu uskutečnil 1. ročník amatérského běžeckého půlmaratonu, letitou tradici má pak na velkém okruhu autodromu každoroční červnový Olympijský běh. Autodrom byl také předloni a loni jednou ze zastávek pro časovku na trase celostátního vytrvalostního závodu smíšených družstev handicapovaných i zdravých cyklistů Metrostav handy cyklo maraton.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři