O víkendu se na Autodromu Most pojede Mistrovství Evropy třídy 250 ccm silničních motocyklů

16.07.2015 16:03

Výrazné osobnosti, ale i vycházející hvězdy se sjedou již o tomto víkendu 17. – 19. 7. na již tradiční motocyklové závody Alpe Adria/IMRC Championship. Agentura Slovakia Racing, která se nově stala, v rámci IMRC Cupu, organizátorem českého přeboru Czech Open, je také oficiálním pořadatelem seriálu Mistrovství Evropy Stock 250, Alpe Adria Championship, IMRC a Fun Cup. Třída Stock 250 je ve světě známější jako MOTO 3.

Na trať se postaví zhruba 160 jezdců v jednotlivých kategoriích. Pozornost na sebe strhává Oliver König, který se zúčastnil třetího podniku evropského šampionátu třídy Stock 250. „Oliver je navíc žák dvojnásobného vítěze Grand Prix Lukáše Peška, který se víkendových závodů také účastní v královské kubatuře Superbiků,“ uvedla manažerka Autodromu Most Veronika Raková s tím, že v průběžném pořadí si Lukáš Pešek po dvouleté pauze vede velmi dobře. „V Kategorii Super Stock 600 určitě zamíchá pořadím bratr Lukaše Peška, Karel a ostře bude sledovaná jízda Michala Fojtíka v kategorii SuperStock 1000.

 

Dominik Jůda, severočeský rodák, kterému se geometrickou řadou rozrůstá počet fanoušků, se postaví na trať v rámci závodu IMRC ve třídě SuperSport. „Bude zajímavé sledovat Dominikovu jízdu, protože si v poslední době vede velmi dobře a bude chtít určitě na oblíbené mostecké dráze bodovat,“ předjímá Raková.

Mostecký jezdec Tomáš Zajíc, který pojede ve třídě SuberBiků je jedním z nejlepších jezdců v této třídě za Českou republiku. Na mostecký autodrom ho přijde podpořit určitě velké množství fanoušků.

Vstupné na Alpe Adria/IMRC Championship je zdarma. Parkování bude umožněno na hlavním parkovišti před bránou Autodromu a také přímo na Polygonu odkud je na dráhu krásný výhled. Na Polygonu si pak budou moci zájemci za exkluzivní cenu zapůjčit vozy z edice Autodromu Most a vyzkoušet je za dozoru instruktora na nových cvičných modulech RALLY, OFFROAD nebo využít taxijízdy s profíkem v driftovacím speciálu BMW M3 E36.

Novinkou bude možnost prohlídky závodního týmu BMW Motorrad Czech jezdce Lukáše Peška včetně jeho komentáře v předem daných časech v sobotu i v neděli pro prvních deset zájemců. Více info u stánku Autodrom Most za boxem č.42, kde si budete moci zakoupit reklamní předměty The Most DRIVING z nové kolekce Autodromu Most. Na místě také zájemci dostanou slevu 1000 Kč na zakoupený Kurz FOR PROFI s Lukášem Peškem, který je na tento rok čerstvou novinkou mosteckého autodromu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít