Olympijský běh se poběží opět na závodní dráze

19.06.2015 20:42

Tradiční Olympijský den, který se koná od roku 1987, se letos poběží 24. června od 18.30 hodin. Na startovní čáru se tentokráte nepostaví závodní stroje, ale běžci. „Připojujeme se tak k mezinárodnímu Olympijskému dni také v Mostě právě touto běžeckou akcí,“ uvedl organizátor Olympijského běhu v Mostě Petr Pábišta.

Na závodní trati mosteckého autodromu se poběží dvě trasy. Pro trénované běžce bude připravená trasa na 8 kilometrů a druhá skupina poběží trasu dlouhou 4 kilometry. Obě trasy se běží bez rozdílu věkových kategorií. Muži i ženy běží společně. „Prezentace začíná od 17.15 hodin v servisních boxech, takže účastníci budou přicházet spodní vrátnicí, směr paddock,“ upozornil.

Jak upozornil, tak tento rok se poprvé Olympijský běh běží v rámci T-Mobile, kdy v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 15 tisíc běžců. „Nejde jen o běh, ale také o charitu, takže běžci udělají něco pro své zdraví a také pro druhé,“ připomněl Pábišta. Část startovného totiž půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, která umožňuje sportovat sociálně slabším dětem.

K běžcům se také přidají známé sportovní osobnosti z jednotlivých regionů. Na start se postaví například dvojčata Matyáš a Lukáš Cejnarovi, Pavel Maslák, Mirka Knapková, Jan Kreisinger nebo běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, ale také zpěvák Richard Krajčo a Miss ČR 2013 Lucie Křížková Váchová.

Pro ty, kteří se běhu nezúčastní, jsou připravené motokáry, čtyřkolky a děti si mohou zajezdit na dětském dopravním hřišti.

Lada Laiblová


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít