Pekař potvrdil své kvality, zase vyhrával

09.08.2015 16:16

Druhým dnem pokračoval závod The Most FIA Cars Central Europe Challenge. Vysoké teploty z předchozího dne se naštěstí nekonaly. Přesto teploměr přesáhl přes 30 stupňů a teplota dráhy se vyšplhala kolem čtyřicítky.

Dopoledne probíhaly kvalifikační závody ve třídě CEZ D4 2000+ccm a D5 sprint, Cez D4 -2000 ccm sprint a CEU D2. Hlavní závody se rozjely v 11 hodin a 30 minut. Ještě před tím se na startovní rošt mohli podívat návštěvníci a zblízka si prohlédnout závodní vozy. „Je to super, že můžeme na dráhu, protože z tribuny má závod zcela jinou atmosféru, ale stát u formule a bavit se s týmem, to je zážitek,“ řekl jeden z návštěvníků GRID WALKU Jiří Vít.

V hlavním závodě TWC Tourenwagen Cup GROUP skupiny A si změřili své stroje Tomáš Pekař se švýcarským jezdcem Schreiberem. Stejně jako v sobotu to byla bitva o vítězství těchto dvou jezdců, kde se na třetí místo vklínil Zoltán Levai.

TWC -2 Renault Clio byla záležitost domácích, Milana Häringa a Lukáše Uxy. Třetí místo si vyjel Polák Tomasz Rzepecki. Mezi Mitsubishi Colt byl nejlepší Rakušák Jörg Rigger, následovaný krajanem Thomasem Fischerem a Alfredem Fischerem.

Skupinu B ovládl Němec Max Kottmayr, druhé místo získal Rakušan Christian Neiss a Ital Antonio Citera, který byl vidět i v sobotu se dostal na třetí pozici.

Mistrovství FIA Zone CE a MM ČR D4 + D5 sprint + CEZ + ESET byla v rukou slovenského jezdce Stefana Rosiny na BMW Alpina B6 GT3. druhý dojel domácí Marek Fried na Lotusu Evora a třetí byl opět Slovák Tomas Erdelyi. Petr Kačírek slovenského jezdce již nedotáhl a skončil na místě čtvrtém.

V závodu MM ČR D3+ D2+CEZ kraloval stejně jako v sobotu jezdec z Malajsie, Akash Neil Nandy. Na druhou pozici se dotlačil Jordi Weckx z Belgie a pohár za třetí místo si odnesl Švýcar Thomas Amweg.

Zveme všechny příznivce motosportu na největší závody tohoto roku Czech Truck Prix 2015, které se konají 28. – 30. 8. 2015 na Autodromu v Mostě. Návštěvníky čeká nejen bohatý doprovodný program s velkou dávkou adrenalinu, autogramiáda s jezdci obřích kolosů a samozřejmě atrakce a soutěže nejen pro děti.

Během Czech Truck Prix se opět pojedou doprovodné závody, a to Kia Lotos Race, Clio Cup Central Europe a Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.