Petr Fulín přijede do Mostu jako vedoucí jezdec ETCC

22.09.2017 09:13

Předposlední závod Evropského poháru cestovních vozů v belgickém Zolderu přinesl dosud vedoucímu jezdci šampionátu Petru Fulínovi problémy s převodovkou. Přesto ve druhém závodě vystoupil na stupně vítězů a před finálovým soubojem v Mostě udržel vedoucí postavení.

Do Mostu k finálovému závodu ETCC o víkendu 7. a 8. října Petr Fulín přijede jako vedoucí jezdec, nicméně fanoušci se mohou těšit na velké drama. Kromě českého závodníka s vozem Seat Leon Cup Racer týmu Křenek Motorsport tři další jezdci nastoupí s vírou v zisk titulu, protože jejich bodový odstup je velmi malý.

V Zolderu pro Petra Fulína a tým Křenek Motorsport problémy nastaly už v sobotu. „Během tréninku se objevil problém s řazením, který nás sužoval i během kvalifikace, a nemohl jsem proto zajet jediné ostré kolo," upřesnil Petr Fulín.

Na okruhu, na němž se kdysi jezdila i Velká cena Belgie F1, byl v kvalifikaci podruhé ve své kariéře nejrychlejší Norbert Nagy se Seatem týmu Zengö Motorsport, když o 0,342 s překonal Igora Stefanovskiho se stejným vozem, a připsal si tak do tabulky tři body. Petr Fulín nezajel žádný čas, takže do prvního nedělního závodu startoval z poslední pozice.

V prvním závodě Fulínův největší soupeř v boji o titul Christjohannes Schreiber s Hondou Civic týmu Rikli Motorsport perfektně odstartoval, dostal se do vedení a vyhrál s náskokem 2,9 s před svým týmovým kolegou a šéfem Peterem Riklim. Rikli s Nagym dlouho tlačili na Makedonce Stefanovskiho, který nakonec musel do boxů s prasklou pneumatikou.

Petru Fulínovi se podařilo získat několik pozic a postoupit až na páté místo za bojující vedoucí skupinu. Ve druhé polovině závodu ale převodovka znovu vypověděla poslušnost.

Výsledek prvního závodu ETCC v Zolderu:

 1. Christjohannes Schreiber (CH) Honda Civic
 2. Peter Rikli (CH) Honda Civic +2,942 s
 3. Norbert Nagy (H) Seat Leon Cup Racer +3,837 s
 4. Fábio Mota (P) Seat Leon Cup Racer +6,949 s
 5. Andreas Pfister (D) Seat Leon Cup Racer +12,602 s
 6. Rudolf Pešović (SRB) Audi RS3 LMS +14,882 s

Také do druhého závodu Fulín startoval z poslední řady: „Byl jsem smířený s tím, že víkend skončí nulou, ale auto se podařilo díky skvělé práci kluků a pomoci techniků ze Seat Sportu zprovoznit," netajil radost lídr průběžného pořadí.

Stefanovski po zklamání v prvním závodě startoval z pole position a tuto výhodu proměnil ve vedení a nakonec i ve vítězství. Ze zadních pozic se rychle dopředu probojoval Rikli, ale Schreiber nebyl tak úspěšný. Už v prvním kole měl kolizi s Audi hostujícího Rudolfa Pesoviče, který v šikaně kromě Schreibera „sestřelil“ i Fábia Motu. Nehoda vyvolala výjezd Safety Caru. Po restartu Stefanovski a Rikli rychle ujeli. Petr Fulín brzy předjel Andrease Pfistera s dalším Seatem, cíl proťal jako třetí.

„Jel jsem na jistotu, protože jsem se snažil především dojet na bodech a vyhnout se incidentům. Po restartu jsem předjel Pfistera a dostal se na třetí místo. Soupeři přede mnou už ale měli náskok. Nic jsem proto neriskoval, a strategicky dojel pro jisté body za třetí místo," zhodnotil závod Petr Fulín.

Výsledek druhého závodu ETCC v Zolderu:

 1. Igor Stefanovski (MKD) Seat Leon Cup Racer
 2. Peter Rikli (CH) Honda Civic +7,435 s
 3. Petr Fulín (CZ) Seat Leon Cup Racer +9,767 s
 4. Norbert Nagy (H) Seat Leon Cup Racer +20,503 s
 5. Andreas Pfister (D) Seat Leon Cup Racer +30,759 s
 6. Christjohannes Schreiber (CH) Honda Civic +30,911 s

 

Průběžné pořadí ETCC:

 1. Petr Fulín (CZ) Seat Leon Cup Racer 63 bodů
 2. Christjohannes Schreiber (CH) Honda Civic 57 bodů
 3. Norbert Nagy (H) Seat Leon Cup Racer 56 bodů
 4. Igor Stefanovski (MKD) Seat Leon Cup Racer 55 bodů
 5. Peter Rikli (CH) Honda Civic 41,5 bodů
 6. Fábio Mota (P) Seat Leon Cup Racer 29 bodů

Rozhodující bitvu o titul uvidí Automotodrom Most 8. října.

Ing. Vladimír Rybecký


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít