Podcast Nepodceňto s tipy mosteckého instruktora Jakuba Michaloviče

16.09.2021 18:07

Hostem čtvrtého dílu podcastu Nepodceňto byl instruktor mosteckého polygonu Jakub Michalovič. Společně s Vojtou Záveským alias Vojtaanem, popularním hercem, zpěvákem a stand-up komikem a moderátorkou Terezou Dobiášovou si povídali o tom, jaké podmínky nás mohou potkat na silnicích v nadcházejícím podzimním a zimním období.

 

“Velká problematika je v používání zadních mlhovek. Když například dojedete auto, které bude svítit zadní mlhovkou, měl by ji řidič v ideálním případně hned zhasnout. Protože červené mlhovkové světlo je opravdu nepříjemné a bolí z toho hlava. Problém je pak hlavně v tom, že člověk si vlastně vytvoří jistou imunitu na červené světlo, zvykne si na něj, a v momentě, kdy auto před ním zabrzdí, tak ta reakce na brzdová světla bude podstatně delší,” uvedl ve 4. díle podcastu Nepodceňto instruktor z Autodromu Most Jakub Michalovič.

 

Celý díl podcastu s názvem „Když nám počasí nepřeje“, kde najdete mnoho dalších užitečných tipů na co si dát pozor při jízdě za mlhy, deště, na sněhu a ledu najdete zde.

 

Podcast Nepodceňto vznikl ve spolupráci s projektem Bezpečně na cestě a portálem Srovnejto.cz. Cílem je přinést veřejnosti užitečné informace, díky kterým účastníci silničního provozu již nepodcení bezpečnou jízdu. Bezpečně na cestě je projekt skupiny Active Radio, které společně s BESIP a dalšími partnery podporuje správné chování všech účastníků silničního provozu.

Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři