Pohárová Škoda Octavia se představila desítkám zájemců

08.10.2015 11:30

Na Autodromu Most proběhl prezentační den nového Škoda Octavia Cupu. Realizační tým projektu představil všechny podrobnosti plánovaného seriálu. Desítky účastníků setkání se tak dozvěděly informace o propozicích poháru, technické parametry závodního speciálu i finanční podmínky účasti. Přítomno bylo přes padesát účastníků z řad jezdců, soutěžících, zástupců partnerů i novinářů. Obrovský zájem pak byl pochopitelně o možnost nechat se novou pohárovou octavií svézt a několik budoucích účastníků poháru si ji dokonce vyzkoušelo na vlastní kůži.

"Společnost Benet Automotive s.r.o. je významným hráčem v oblasti automobilového průmyslu a spojení s mosteckým závodním okruhem vedlo k logickému rozhodnutí oživit dříve tak populární okruhový seriál," řekl během úvodu koordinátor projektu Luděk Diviš. "Určitě je na co navazovat a v realizačním týmu je nás několik, kteří jsme se kolem organizace Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu pohybovali. Záměrem je nejen předvést značku Škoda opět na okruzích, ale nastartovat pomocí poháru znovuoživení celého českého okruhového závodění.

Upravený pohárový speciál vychází z dvoulitrového modelu RS TSFi, s agregátem přeladěným na výkon 280 koní při točivém momentu 380 Newtonmetrů. "Důraz při vývoji prototypu byl přitom kladen na finální cenu vozu a optimalizaci všech skupin s ohledem na maximální životnost. To se během prvního tisíce odtestovaných kilometrů taky potvrdilo," oznámil úpravce pohárového vozu Jiří Gottwald.

"Pohárový princip spočívá v identičnosti vozů, pneumatik a paliva. V poháru jde zpravidla hlavně o umění pilota," řekl technický komisař Ivan Matoušek.

Permanentní sportovní ředitel Michal Marek představil půdorys závodního víkendu, který ničím nevybočuje ze zaběhlých zvyklostí. "Klasický měřený trénink a pak dva stejně dlouhé závody během jednoho podniku. Ve druhém závodě se otočí pořadí prvních osmi jezdců z první jízdy," vysvětlil Marek.

Přítomné pozdravil a úspěch novému poháru popřál i zástupce Autoklubu ČR, generální sekretář Adam Eliáš. V Mostě se objevilo hned několik bývalých účastníků předchozího poháru, mezi jinými například Jan Bohuslav, Miloslav Kárný, Radek Bareš, Bohumil Pfeifer, Tomáš Pekař, Milan Vaňkát, František Došek, Tiki Ivoševič a několik dalších. Přijela ale i řada zájemců ze zahraničí. Polští, němečtí a rakouští závodníci se netajili obdivem k novému sportovnímu nářadí.

Dodejme, že taxikáře zájemcům o svezení dělal úspěšný pilot Tomáš Pekař, který se jako testovací jezdec kolem zrodu vozu pohyboval od samého začátku.

"Finanční náročnost je tou nejdůležitější otázkou a my netvrdíme, že pořízení vozu je levná záležitost. Na druhé straně kvalita a láce spolu nemohou společně existovat. Cena vozu pod milion a tři sta tisíc je kompromisem. V roce 2016 chceme jet pět podniků na Hungaroringu, RedBullringu, v Mostě, na Slovakiaringu a v Brně. V plánu je v první fázi celkem čtyřletý projekt a nezapomínáme ani na finanční odměny pro vítěze. Netajíme ambice vygenerovat startovní pole o počtu dvaceti vozů a naše plány nejsou nereálné. Všechny další informace jsme dalším případným zájemcům připraveni poskytnout například prostřednictvím našich webových stránek. Víme už teď, že účastníci poháru i diváci na okruzích se mají od příštího roku na co těšit," řekl ještě Luděk Diviš.

Až do večera pak nová pohárová Octavia kroužila bez jediného problému po mostecké trati a členové realizačního týmu odpovídali zájemcům na další a další individuální dotazy. Nový Škoda Octavia Cup už není jen představou, či snem...

Stáhnout prezentaci

Download presentation

    


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři