Pohárová Škoda Octavia se představila desítkám zájemců

08.10.2015 11:30

Na Autodromu Most proběhl prezentační den nového Škoda Octavia Cupu. Realizační tým projektu představil všechny podrobnosti plánovaného seriálu. Desítky účastníků setkání se tak dozvěděly informace o propozicích poháru, technické parametry závodního speciálu i finanční podmínky účasti. Přítomno bylo přes padesát účastníků z řad jezdců, soutěžících, zástupců partnerů i novinářů. Obrovský zájem pak byl pochopitelně o možnost nechat se novou pohárovou octavií svézt a několik budoucích účastníků poháru si ji dokonce vyzkoušelo na vlastní kůži.

"Společnost Benet Automotive s.r.o. je významným hráčem v oblasti automobilového průmyslu a spojení s mosteckým závodním okruhem vedlo k logickému rozhodnutí oživit dříve tak populární okruhový seriál," řekl během úvodu koordinátor projektu Luděk Diviš. "Určitě je na co navazovat a v realizačním týmu je nás několik, kteří jsme se kolem organizace Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu pohybovali. Záměrem je nejen předvést značku Škoda opět na okruzích, ale nastartovat pomocí poháru znovuoživení celého českého okruhového závodění.

Upravený pohárový speciál vychází z dvoulitrového modelu RS TSFi, s agregátem přeladěným na výkon 280 koní při točivém momentu 380 Newtonmetrů. "Důraz při vývoji prototypu byl přitom kladen na finální cenu vozu a optimalizaci všech skupin s ohledem na maximální životnost. To se během prvního tisíce odtestovaných kilometrů taky potvrdilo," oznámil úpravce pohárového vozu Jiří Gottwald.

"Pohárový princip spočívá v identičnosti vozů, pneumatik a paliva. V poháru jde zpravidla hlavně o umění pilota," řekl technický komisař Ivan Matoušek.

Permanentní sportovní ředitel Michal Marek představil půdorys závodního víkendu, který ničím nevybočuje ze zaběhlých zvyklostí. "Klasický měřený trénink a pak dva stejně dlouhé závody během jednoho podniku. Ve druhém závodě se otočí pořadí prvních osmi jezdců z první jízdy," vysvětlil Marek.

Přítomné pozdravil a úspěch novému poháru popřál i zástupce Autoklubu ČR, generální sekretář Adam Eliáš. V Mostě se objevilo hned několik bývalých účastníků předchozího poháru, mezi jinými například Jan Bohuslav, Miloslav Kárný, Radek Bareš, Bohumil Pfeifer, Tomáš Pekař, Milan Vaňkát, František Došek, Tiki Ivoševič a několik dalších. Přijela ale i řada zájemců ze zahraničí. Polští, němečtí a rakouští závodníci se netajili obdivem k novému sportovnímu nářadí.

Dodejme, že taxikáře zájemcům o svezení dělal úspěšný pilot Tomáš Pekař, který se jako testovací jezdec kolem zrodu vozu pohyboval od samého začátku.

"Finanční náročnost je tou nejdůležitější otázkou a my netvrdíme, že pořízení vozu je levná záležitost. Na druhé straně kvalita a láce spolu nemohou společně existovat. Cena vozu pod milion a tři sta tisíc je kompromisem. V roce 2016 chceme jet pět podniků na Hungaroringu, RedBullringu, v Mostě, na Slovakiaringu a v Brně. V plánu je v první fázi celkem čtyřletý projekt a nezapomínáme ani na finanční odměny pro vítěze. Netajíme ambice vygenerovat startovní pole o počtu dvaceti vozů a naše plány nejsou nereálné. Všechny další informace jsme dalším případným zájemcům připraveni poskytnout například prostřednictvím našich webových stránek. Víme už teď, že účastníci poháru i diváci na okruzích se mají od příštího roku na co těšit," řekl ještě Luděk Diviš.

Až do večera pak nová pohárová Octavia kroužila bez jediného problému po mostecké trati a členové realizačního týmu odpovídali zájemcům na další a další individuální dotazy. Nový Škoda Octavia Cup už není jen představou, či snem...

Stáhnout prezentaci

Download presentation

    


Další články


Nejbližší akce

15.10. FREE AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
16.10. AUTODROM AUTO SAPE MOTORSPORT
19.10. - 19.10. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
20.10. - 20.10. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři