Premiéru autodromu rozsvítilo slunce, ADAC GT Masters se nejspíš do Mostu vrátí

29.04.2018 21:33

Týmy, jezdci ani diváci nešetřili podle obchodní a marketingové ředitelky společnosti AUTODROM MOST Jany Svobodové chválou na průběh a atmosféru české premiéry prestižního šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters, který mostecký okruh hostil o tomto víkendu 27. až 29. dubna. K pozitivnímu hodnocení jistě přispělo i teplé slunečné počasí, které zvláště v neděli přineslo až tropické teploty. „Mile nás překvapil počet diváků, kterých dorazilo téměř 15 000. Mám radost, že jsme mohli nabídnout další velmi kvalitní a atraktivní podívanou, na kterou fanoušci slyší,“ netajila spokojenost Svobodová.

Na finální rozhodnutí německého promotéra ADAC GT Masters, zda zařadí mostecký autodrom do kalendáře i příští rok, je podle ní třeba ještě vyčkat. „Podle prvotních reakcí činovníků a z rozhovorů s nimi se dá usoudit, že i oni hodnotí celý víkend velmi kladně. Předběžně jsme domluveni, že se šampionát do Mostu napřesrok vrátí,“ uvedla ředitelka.

Bonusem pro domácí diváky byla účast českých jezdců ve všech podnicích, které se v Mostě jely. Vedle hlavní kategorie ADAC GT Masters kde se za volantem supersportovních vozů střídají dvoučlenné posádky, to byly i vložené série ADAC TCR Germany, GT4 Central European Cup a obnovený okruhový seriál Octavia Cup. A fanoušci se dočkali velmi slušných výkonů a skvělých umístění.

V sobotním závodu si sice jediný český zástupce v ADAC GT Masters, tým ISR Igora Salaquardy s Audi R8 LMS, vybral notný kus smůly, když se synovi týmového šéfa Filipu Salaquardovi po nezaviněné kolizi a nárazu do kola hned po startu rozpadlo řízení, a musel odstoupit. Se zkušeným německým kolegou Frankem Stipplerem si však náladu spravili v nedělním závodu. V silné konkurenci 32 posádek dojeli do cíle pátí.

Zlatou stopu zanechali v Mostě dva čeští jezdci. Trojnásobný šampion evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petr Fulín se blýskl vítězstvím s vozem Cupra Leon TCR ve druhém nedělním závodu série ADAC TCR Germany. Tomáš Pekař byl pak nejúspěšnějším pilotem víkendu, když v Octavia cupu nedal soupeřům šanci v žádném ze dvou závodů.

V evropském poháru vozů GT4 se ukázaly hned dva Češi. Týmu Reiter Engineering šéfuje jeden z našich nejlepších jezdců moderní historie Tomáš Enge. Šanci svézt se v nadupaném Mercedesu AMG GT4 v týmu Besagroup Racing dostal už výše zmíněný Tomáš Pekař, který v Mostě zaskočil za bývalou manželku Ralfa Schumachera Coru.

Závodní víkend se neobešel tradičně bez pestrého doprovodného programu. Nabídl leteckou show účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race v elitní kategorii Master Class Petra Kopfsteina, spanilou jízdu tuning vozů po závodní dráze či grid walk a pit walk, tedy možnost volného pohybu mezi závodními speciály a jezdci v boxové uličce a na startovním roštu před ostrým startem závodu. Zájmu se těšily také taxijízdy s profesionálními jezdci. Pro nejmenší návštěvníky bylo připraveno zázemí na dětském dopravním hřišti s atrakcemi a zábavným programem Besip týmu.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři