Prestižní závod Czech Truck Prix získal záštitu ministryně Kláry Dostálové

16.07.2018 12:37

Závod Czech Truck Prix, který bude ve dnech 1. a 2. září už pošestadvacáté hostit mostecký autodrom jako součást evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC), získal záštitu ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové. Přislíbila zároveň svou účast na slavnostním zahájení závodního víkendu v Mostě.

Czech Truck Prix je nejsledovanějším, nejatraktivnějším a nejnavštěvovanějším podnikem sezony. Každým rokem se sjíždí do areálu autodromu na 90.000 návštěvníků z České republiky a mnoha dalších evropských i mimoevropských zemí.

Autodrom vedle pořádání sportovních motoristických podniků organizuje i řadu dalších společenských a osvětových akcí pro širokou veřejnost. Prioritou je přitom bezpečnost a prevence. Hojně využívá plochy pro výcvik bezpečné jízdy na polygonu, který je unikátní svým vybavením, technologiemi i rozměry. Umožňuje nácvik jízdy ve vysokých rychlostech, díky uzavřenému areálu přitom bez rizika újmy na zdraví či poškození techniky. Zkušení instruktoři tak mohou připravit řidiče na krizové situace, s nimž se setkávají v běžném každodenním provozu. Autodrom pořádá také celoroční školení řidičů sanitních, policejních a hasičských vozidel, kteří dennodenně vyjíždějí k záchraně lidských životů.

Titul šampiona ETRC z roku 2017 obhajuje domácí jezdec Adam Lacko z roudnického týmu Buggyra, který loni společně s Davidem Vršeckým, který v šampionátu triumfoval už dvakrát, završili veleúspěšnou sezonu i vítězstvím mezi týmy. Jak se však ukazuje, nebude to mít Adam vůbec jednoduché. Po čtyřech závodních víkendech sice drží stříbrnou příčku celkového hodnocení, na průběžného německého lídra Jochena Hahna však už ztrácí 57 bodů. Lackův nový stájový kolega, Brit Oly Janes, zaznamenal o víkendu na Slovakia Ringu první dva body, Buggyra je mezi týmy zatím čtvrtá.

Letošní ročník FIA ETRC začal koncem května v italském Misanu. Další zastávkou týmů byl ve dnech 16. a 17. června maďarský Hungaroring. Následoval na přelomu června a července německý Nürburgring. O další body do hodnocení jednotlivců i týmů jezdci bojovali o uplynulém víkendu na slovenském okruhu Slovakia Ring. Po prázdninové přestávce následuje závod v Mostě, 15. a 16. září pak závod v belgickém Zolderu. Týmy poté čeká 29. a 30. září slavný okruh Le Mans ve Francii, závěrečnou tečku osmidílného seriálu obstará španělská Jarama 6. až 8. října.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři