Příměstský tábor na autodromu se těší zájmu rodičů, tři letošní termíny jsou plně obsazeny

30.05.2019 09:20

Všechny tři termíny letního příměstského tábora mosteckého autodromu pro děti od 6 do 15 let jsou již obsazeny. Pokračuje tak trend z posledních let, kdy pořadatelé reagovali na nebývalý zájem rodičů přidáním mimořádného turnusu. „Ukazuje se, že bychom nejspíš letos bez problémů naplnili i čtvrtý termín. Nyní uvažujeme, zda ho vypíšeme. A pokud ano, tak jestli pro všechny zájemce, nebo pro děti významné regionální firmy, která se o tuto možnost zajímala. Každopádně dáme včas vědět na webových stránkách www.autodrom-most.cz,“ uvedla ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

 „Pro příměstský tábor u nás se rozhoduje stále více rodičů. Tři termíny nabízíme od loňského roku. Jak se ukazuje, ani to nestačí. Zájem nás pochopitelně těší, snažíme se nabízet vskutku zajímavý a pestrý program, aby se děti zabavily a měly co nejvíce pohybu,“ doplnila Raková.

Sraz na tábor je každé ráno od pondělí do pátku od 07:30 do 08:30 hodin u dětského dopravního hřiště, kde si rodiče své syny a dcery vždy do 16:00 hodin i vyzvednou. O děti se postarají zkušení vedoucí, kteří dohlédnou i na jejich pitný režim. Cena za pětidenní pobyt na táboře činí 2 000 korun a zahrnuje také svačiny a obědy v místní restauraci. „Děti potřebují sportovní oblečení a obuv, pokrývku hlavy a opalovací krém. Za deštivého počasí pak samozřejmě pláštěnku, gumáky a případně věci na převlečení,“ upřesnila Raková.

Zdůraznila, že jako provozovatel závodního okruhu a organizátor sportovních motoristických podniků autodrom klade důraz na bezpečnost silničního provozu. „Náš tábor chce chlapce a dívky hlavně bavit a umožnit jim co nejvíce pohybu, zároveň se ale zaměřuje také právě na bezpečnost chodců a cyklistů a jejich správné chování v rušných ulicích. Nácvik modelových situací umožní dobře vybavené dopravní hřiště se značkami, semafory i kruhovými objezdy. Dětem zdarma zapůjčíme kola, koloběžky či odrážedla a také helmy,“ vyjmenovala ředitelka.

Děti se mohou těšit také na společenské hry a soutěže o ceny, jež doplní sportovní aktivity včetně míčových her, zdolávání certifikovaných prolézaček nebo jízda po skluzavce. Čeká je také prohlídka celého areálu autodromu, a to i paddocku a závodní dráhy. Pestrý program doplní výlet přizpůsobený věku táborníků a momentálnímu počasí. Každý si může přinést i své sportovní potřeby, například rakety na badminton nebo kolečkové brusle.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři