Promotér zveřejnil seznam jezdců evropského šampionátu tahačů

12.04.2016 12:44

Promotér evropského šampionátu závodů tahačů na okruzích, European Truck Racing Association (ETRA), zveřejnil seznam účastníků letošního ročníku. Více v následující tiskové zprávě ETRA. Mostecký závodní okruh, pro který je závod tahačů Czech Truck Prix neprestižnějším podnikem v každoročním kalendáři, přivítá letos truckerské týmy, jejich doprovod a desetitisíce diváků o víkendu 2. až 4. září.

Letošní evropský šampionát závodů tahačů na okruzích FIA (FIA ETRC) bude mimořádně kvalitní, startovní rošty výživné a závody jistě strhující. Do půlnoční uzávěrky přihlášek podalo žádost o účast v celé sezóně 14 jezdců. Očekává se, že startovní pole dále oživí široká paleta závodníků, kteří se přihlásí jednotlivě na konkrétní závody. To jedné z nejdynamičtějších a nejúchvatnějších disciplín motoristického sportu ještě přidá na zajímavosti.

Mezinárodní automobilová federace (FIA) potvrdila následující účastníky celé sezóny šampionátu závodů tahačů FIA ETRC:

Tým

Země týmu

Jezdec

Země jezdce

Č.

Vozidlo

Tankpool 24 Racing

DEU

Norbert Kiss

HUN

1

MERCEDES-BENZ

Jochen Hahn

DEU

Jochen Hahn

DEU

3

MAN

Lion Truck Racing

PRT

Anthony Janiec*

FRA

8

MAN

Truck Sport Lutz Bernau*

DEU

Ellen Lohr

MCO

10

MAN

Eduardo Rodrigues

PRT

Eduardo Rodrigues

PRT

11

MAN

Czech Truck Racing Team

CZE

František Vojtíšek

CZE

12

MAN

Erwin Kleinnagelvoort

NLD

Erwin Kleinnagelvoort

NLD

15

SCANIA

Tankpool24 Racing

DEU

André Kurism

DEU

42

MERCEDES-BENZ

Team Schwabentruck

DEU

Gerhard Körber

DEU

27

IVECO

Sascha Lenz*

DEU

Sascha Lenz*

DEU

30

MAN

Stephanie Halm

DEU

Stephanie Halm

DEU

44

MAN

Buggyra International Racing System

CZE

Adam Lacko

CZE

55

FREIGHTLINER

Reinert Racing*

DEU

René Reinert*

DEU

77

MAN

Buggyra International Racing System

CZE

Jiří Forman

CZE

86

FREIGHTLINER

*Podléhá správnímu schválení federací FIA.

Figuruje zde řada důvěrně známých jmen v dobře známých tahačích. Můžeme očekávat, že jezdci, kteří na šampionátu roku 2015 skončili těsně pod vrcholem, tedy Adam Lacko (Buggyra) a Jochen Hahn (Team Hahn Racing), svedou boj o to, aby letos Norbertu Kissovi titul odebrali.

Novou tváří šampionátu závodů tahačů je Jiří Forman, který posílí tým Buggyra. V motoristickém sportu je velmi zkušený, závody tahačů však pro mladého českého jezdce představují nový směr. Tento rok se bude muset ještě hodně učit.

Vzhledem k nedávnému přestupu k týmu TANKPOOL24 Racing bude tato sezóna pro „Norbiho“ Kisse nepochybně výzvou. Nenechme se však mýlit. Toto spojení skrývá ohromný potenciál. Bude napínavé sledovat, jak se jim bude s výrazně upraveným tahačem Mercedes v průběhu sezóny dařit.

Frankie Truck Racing Team bude v roce 2016 závodit pod novým názvem – Czech Truck Racing Team. V zákulisí šampionátu FIA ETRC nebudou žádnými nováčky ani Team Schwabentruck a Sasha Lenz (SL Racing). Dosud se účastnili vždy pouze jednotlivých závodů, letos se však rozhodli přihlásit na celou sezónu. Diváci tak budou mít příležitost sledovat jejich působení na trati ve všech devíti kolech šampionátu a budou mít možnost poznat jezdce i jejich tahače skutečně zblízka.

Šampionát FIA ETRC již bezesporu prokázal, že je šampionátem rovných příležitostí. V letošním ročníku se můžeme těšit na to, že uvidíme legendární Ellen Lohr útočit na stupně vítězů, i na vítaný návrat nesmírně ctižádostivé Steffi Halm.

Fanoušky šampionátu FIA ETRC jistě potěší rozšířené celosvětové zpravodajství a publicita letošní série. Nový promotér šampionátu, společnost ETRA Promotion GmbH, zajistil s televizními společnostmi ve více než sedmdesáti zemích a šesti světadílech smlouvy na šestadvacetiminutové sestřihy hlavních událostí a také na přímé přenosy kol šampionátu z okruhů Nürburgring a Hungaroring.

„Seznam představuje široký záběr výrazných a různorodých jezdců, týmů i výrobců tahačů. Nový počátek závodění na šampionátu FIA ETRC v roce 2016 bude pro řadu týmů i jezdců zdrojem nových výzev. Čeká nás spousta strhujících okamžiků a až se v průběhu sezóny k pravidelným závodníkům postupně připojí ještě další účastníci jednotlivých závodů, mají se diváci skutečně na co těšit,“ komentoval zveřejněná jména účastníků sezóny 2016 výkonný ředitel společnosti ETRA pro sportovní a právní záležitosti Rolf Werner. „Ve společnosti ETRA tvoříme jednotný tým. Musím však vyzdvihnout kolegu Christopha Gerlacha, který je ředitelem pro akce a vztahy s týmy a který si zaslouží uznání za úsilí vynaložené na vytvoření tohoto startovního roštu. Byl to on, kdo se zasloužil se o organizaci této sezóny,“ doplnil Werner.

Ročník 2016 šampionátu FIA ETRC odstartuje o víkendu 30. dubna a 1. května na okruhu Red Bull Ring v rakouském Spielbergu.

Kromě účastníků celé sezóny lze v každém kole očekávat řadu závodníků, kteří se přihlašují vždy na jednotlivé závody. Přihlášky se přijímají vždy nejpozději dva týdny před danou akcí. Úplný přehled pro první kolo, včetně kompletního seznamu přihlášených, bude zveřejněn v pondělí 25. dubna.

Program kalendáře šampionátu ETRC 2016:

30. dubna a 1. května

Rakousko

Red Bull Ring

28. a 29. května

Itálie

Misano

11. a 12. června

Francie

Nogaro

2. a 3. července

Německo

Nürburgring

27. a 28. srpna

Maďarsko

Hungaroring

3. a 4. září

Česká republika

Most

17. a 18. září

Belgie

Zolder

1. a 2. října

Španělsko

Jarama

8. a 9. října

Francie

Le Mans


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři