Rally zpestří účast Hudce, Bisahy, chybět nebude ani Břetislav Enge s dcerou Lucií

18.10.2016 17:14

Pořadatelům závodu The Most RALLY #1, který se pojede v areálu mosteckého autodromu jako rallyexhibice v sobotu 29. října, se scházejí přihlášky jezdců. Nechybějí mezi nimi ani zajímavá jména ostřílených soutěžáků, například rychlý dvoukolkář Lukáš Pondělíček na Citroënu C2R2 Max či Martin Hudec se Škodou Fabií R5. Dorazí i loňský absolutní vítěz Rallysprint Série Ondřej Bisaha se spolujezdcem Jiřím Hovorkou. Na severu Čech se nejspíš představí s vozem Ford Fiesta R5. Účast přislíbila i legenda úzce spjatá s okruhem v Mostě, Břetislav Enge. Usedne za volant historické Škody 130 LR. Stejně jako při loňské premiéře se role navigátora slavného otce ujme dcera Lucie.

I když je závod vypsaný jako volný sportovní podnik, a posádky si tak nerozdělí žádné mistrovské body, organizátoři přesto udělali pro jejich motivaci maximum. První tři v kategorii vozů s oběma poháněnými nápravami a první tři v kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou totiž získají finanční odměnu, celkem si rozdělí 60 tisíc korun.

„Všichni účastníci závodu jsou navíc osvobozeni od startovného. Mysleli jsme i na diváky, kteří mají vstup do areálu autodromu také zdarma,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. „Předběžně přihlášené týmy a posádky aktualizujeme na našem webu. Jejich seznam a další informace o akci zájemci najdou zde,“ doplnila.

Soutěž zahrnuje dvě okruhové rychlostní zkoušky na tři kola s asfaltovým i šotolinovým povrchem, každou z nich posádky absolvují dvakrát. Z hlediska bezpečnosti má mostecká rally proti tratím v otevřeném terénu obrovskou výhodu. Obě trasy rychlostních zkoušek vedou po dráze a obslužných komunikacích uzavřeného okruhu. Nehrozí tak střet s vozem, který by se například dostal mimo trať.

Výhodou uzavřeného okruhu je i možnost uspořádat v sobotu pro diváky celodenní bohatý doprovodný program. Těšit se mohou na řadu atrakcí včetně dětského dopravního hřiště, dráhy pro čtyřkolky či zázemí s občerstvením a nabídkou alkoholických i nealkoholických nápojů.

Nultý ročník závodu The Most Rally Sprint, který hostil autodrom loni v listopadu, ovládla posádka Antonín Tlusťák s navigátorem Ivo Vybíralem na Škodě Fabii R5. Na druhém místě za nimi zaostali o bezmála 40 vteřin Jiří Navrátil se spolujezdcem Josefem Králem s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Bronzovou příčku s časem o dalších 12,5 vteřiny pomalejším pak obsadili Petr Nešetřil s Hynkem Středou s novějším vozem Mitsubishi Lancer Evo X.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři