Šampionát ADAC GT Masters zahájil sezonu, dařilo se loňskému vítězi

29.04.2019 16:52

Šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters má za sebou první závodní víkend sezony 2019. Tradičně jej hostil o uplynulém víkendu okruh v německém Oscherslebenu. V součtu výsledků sobotního a nedělního závodu se usadil v čele průběžného pořadí úřadující šampion Robert Renauer společně s novým stájovým kolegou Thomasem Preiningem z týmu Precote Herberth Motorsport s vozem Porsche 911 GT 3. Po šestém místě v prvním závodě se jim ve druhém podařilo zvítězit. Před soupeři na děleném druhé a třetím místě průběžného pořadí to Renauerovi s Preiningem zajistilo těsný náskok dvou bodů. Po loňské premiéře šampionát i letos zavítá na mostecký autodrom, a to o víkendu 17. až 19. května.

Jediný český zástupce ve startovním poli, tým I.S.R. Igora Salaquardy, který angažoval svého syna Filipa a Němce Franka Stipplera, nezahájil novou sezonu v Oscherslebenu nejlépe. Jezdci se svým Audi R8 LMS dosáhli nejlepšího času v pátečním druhém volném tréninku, v úvodních závodech tak určitě čekali lepší výsledek. V sobotu ani v neděli se ale nevešli do nejlepší desítky, když skončili na 22., respektive 17. místě. V hodnocení týmů tak I.S.R. figuruje na průběžném 13. pořadí.

Premiéra v šampionátu se nevydařila podle představ ani Fabianovi Vettelovi (20), mladšímu bratrovi čtyřnásobného mistra světa vozů F1 Sebastiana. Společně s týmovým kolegou Philipem Ellisem s Mercedesem-AMG GT3 projeli v sobotu cílem na 24. místě, v neděli si o příčku polepšili. Oba se už těší na další závodní víkend v Mostě. „Mostecký okruh by nám měl vyhovovat, snad se podaří proměnit náš potenciál ve špičkové výsledky,“ potvrdil Ellis.

Na Slovakia Ringu odstartoval sezonu také o uplynulém víkendu šampionát silničních motocyklů pro střední Evropu Alpe Adria, který se po dvou letech rovněž vrací na mostecký autodrom a jede se i jako mezinárodní mistrovství ČR. V Mostě šampionát letos uzavře souboje o body, a to o víkendu 27. až 29. září. V jezdeckém poli fanoušci uvidí řadu českých jezdců včetně zástupkyně něžného pohlaví Markéty Strnadové.

Úvodní závod na Slovensku se z Čechů nejvíce vydařil Petru Svobodovi (Alpe Adria Cup 600) a Oliveru Königovi (Supersport 300), kteří nenašli ve svých kategoriích přemožitele.

Vstupenky na ADAC GT Masters i Alpe Adria je možné zakoupit na www.autodrom-most.cz.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři