Šance pro virtuální závodníky

24.11.2017 10:40

Pořadatel a promotér připravovaného šampionátu Electric GT series oficiálně ohlásil vznik paralelního šampionátu eSports, který se bude konat současně se všemi závody první sezony elektricky poháněných vozů GT.

Pořadatelé šampionátu Electric GT poskytnou unikátní příležitost mladým talentům utkat se na simulovaném okruhu při virtuálních závodech o šanci vybojovat si množnost skutečného testu vozu EGT na opravdové trati a těm úplně nejlepším dokonce umožní vstup do hlavního šampionátu Electric GT.

Kvalifikace pro šampionát Electric GT eSports budou zahájeny v nejbližších týdnech a uskuteční se v následujících měsících ještě před prvním podnikem mistrovství Electric GT. Virtuální závodníci se v nich utkají o deset míst určených pro plnou účast v celé sezoně seriálu eSports. Tyto virtuální závody budou součástí všech podniků úvodní sezony mistrovství Electric GT. Vítěz každého z těchto virtuálních závodů získá možnost vyzkoušet si na skutečné závodní trati vůz Tesla Model S v závodní úpravě EGT P100D.

Konání prvního kola kvalifikace EGT eSports bude oznámeno na webových stránkách Electric GT (www.electricgt.co) a prostřednictvím sociálních sítí. Zájemci mohou ze svého domova soupeřit v rychlém kole prostřednictvím realistického simulátoru Assetto Corsa. Sto nejrychlejších se poté utká online v kvalifikačním závodě.

Nejúspěšnějších 40 závodníků bude pozváno do ústředí společnosti Electric GT na okruhu Pau-Arnos na jihozápadě Francie aby se utkali o jedno z 20 míst v závěrečném kvalifikačním kole. Z toho vzejde deset závodníků, kterým bude nabídnuta účast v celé sezoně závodů elektricky poháněných vozů GT.

Generální ředitel Electric GT Mark Gemmell k tomu uvedl, že bude motivovat zúčastněné týmy, aby angažovaly závodníky ze seriálu EGT eSports.

První přihlášený tým SPV Racing už potvrdil zájem o ty nejlepší z virtuálního šampionátu. „Aby bylo jasno, o tyto e-závodníky budeme mít zájem pro plnohodnotnou účast v EGT jako o ty, kteří vycházejí ze závodů motokár,“ doplnil Gemmell.

V předvečer závěrečné letošní velké ceny formule 1 v Abú Dhabí oznámil dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso vytvoření svého týmu pro šampionát eSports. Tým ponese jméno FA Racing G2 Logitech G. „Konečně jsem se stal šéfem týmu! Zcela změníme způsob práce. Budeme odhalovat úplně nové věci. Jsem si jistý, že formát eSports bude velmi úspěšný a má obrovský potenciál. Jsem rád, že mohu být jedním z prvních, kteří se vydávají po této zcela nové cestě, a že si při tom užijeme spoustu zábavy, a to nejen my, ale i hráči a fanoušci,“ řekl Fernando Alonso na okruhu Yas Marina.

Na otázku, zda angažuje i sám sebe se smíchem řekl: „Zatím ne. Určitě bych byl pomalejší, v podstatě na amatérské úrovni!“

Pro nově vznikající šampionát je zapojení nejpopulárnějšího závodníka současnosti na světě obrovskou posilou.

Ing. Vladimír Rybecký

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři