Senioři si bezplatné kurzy bezpečné jízdy v Mostě pochvalují

12.07.2019 11:56

Celorepublikový projekt Jedu s dobou, určený pro řidiče a řidičky starší 65 let, pokračuje druhým rokem. Mostecký autodrom patří mezi nejvyhledávanější z osmi center bezpečné jízdy, jež jsou do projektu zapojena. V bezplatných šestihodinových kurzech bezpečné jízdy se při teoretické výuce v učebnách a praktickém výcviku na plochách polygonu v Mostě dosud vystřídalo už bezmála tisíc mužů a žen. „Jsme v polovině. Máme za sebou letos osm kurzů ve čtyřech dnech, vždy dopolední a odpolední. Dalších osm nás čeká, poslední bude v listopadu. Jak jsme zjistili, někteří senioři se hlásí na kurzy do více center a porovnávají jejich vybavení a úroveň služeb. Potěšující je, že od nás odjíždějí spokojení,“ uvedla ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Zájemci o kurz bezpečné jízdy v Mostě se mohou hlásit zde, nejbližším termínem se dvěma kurzy se začátkem od 08:00, respektive 14:00 hodin je sobota 3. srpna. V září se pak kurzy uskuteční ve stejných časech v neděli 22. Maximální počet účastníků v jednom kurzu je 60, instruktoři je rozdělí do skupin po maximálně deseti řidičích. Součástí bezplatného kurzu je i oběd nebo večeře dle výběru ranního či odpoledního termínu. Více informací o projektu Jedu s dobou senioři najdou zde.

Ideou vzdělávacího programu pro širokou aktivní motoristickou veřejnost seniorského věku je navázat na celoživotní zkušenosti řidičů s cílem rozšířit jejich informovanost v oblasti legislativy, bezpečnosti silničního provozu a zdravovědy s následným ověřením jejich řidičských návyků. V roce 2018 absolvovalo kurz bezpečné jízdy v osmi centrech po celé republice více než 3500 seniorů.

Organizátorem vzdělávacího programu je Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR (AČR) ve spolupráci s Radou seniorů ČR. Finanční podporu poskytuje fond zábrany škod ve správě České kanceláře pojistitelů. „Podmínkou je absolvovat kurz ve vlastním voze. Letošní novinkou pak možnost účasti dvou osob ve vozidle, lze jej sdílet například s partnerem nebo partnerkou. V takovém případě ale musí každý z nich vyplnit rezervační formulář. Oba se totiž při výcviku střídají za volantem,“ vysvětlila Raková.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží. Více informací o kurzech zájemci najdou zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři