Slavnostní start premiérové rally přilákal na mostecké náměstí stovky lidí

13.11.2015 22:45

Několik stovek lidí přilákal v pátek v podvečer na centrální 1. náměstí v Mostě slavnostní start nultého ročníku závodu The Most Rally Sprint, který má premiéru v areálu mosteckého autodromu a polygonu. Divákům se předvedly všechny soutěžní posádky se svými nablýskanými vozy, prohlédnout si mohli i okruhový truck Buggyra Davida Vršeckého či dakarský speciál Tatra Martina Kolomého.

Každého jezdce, spolujezdce a jejich techniku od nejmodernějších speciálů kategorie R5 přes cross country speciál až po historické vozy představil na startu za velkého zájmu diváků odborník na rally Petr Linhart.

Sportovně-společenským večerem provázel moderátor Radek Jirgl. K mikrofonu si pozval i generálního ředitele společnosti Autodrom Most Jiřího Voloveckého. „Novým podnikem v našem kalendáři chceme navázat na úspěšný seriál evropského mistrovství tahačů na okruhu Czech Truck Prix. Věříme, že se nám podaří založit novou tradici a že rally v netradičním prostředí uzavřeného okruhového areálu diváky zaujme a bude bavit i jezdce. Přijďte se v sobotu podívat, nebudete litovat,“ lákal generální ředitel Mostečany.

Téměř skončenou sezonu potom zhodnotily jezdecké hvězdy David Vršecký a Antonín Tlusťák, který je jako pilot nové Škody Fabie R5 jedním z nejžhavějších kandidátůna vítězství v sobotním rallysprintovém závodě na autodromu. Pohodovou atmosféru umocnil závěrečný ohňostroj, který přítomní návštěvníci ocenili uznalým potleskem.

Ostrý start závodu pořadatelé naplánovali na sobotní poledne. Soutěž sestává ze dvou rychlostních zkoušek, každou posádky absolvují dvakrát. Poté následuje závod ve slalomu otevřený pro veřejnost.

Diváci se mohou těšit také na celodenní pestrý doprovodný program, začíná už ráno v devět hodin. Na své si při něm přijdou nejen skalní fanoušci motoristického sportu, ale všichni rodinní příslušníci. Spousta her, soutěží a zábavy pak čeká na nejmenší návštěvníky.

    


Další články


Nejbližší akce

23.11. - 23.11. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
23.11. - 23.11. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
30.11. - 30.11. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
30.11. - 30.11. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
06.12. - 06.12. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
07.12. AUTODROM AUTO RACECHALLENGE
07.12. - 07.12. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FAMILY
07.12. - 07.12. Kurzy Kurz pro řidiče FOR TEEN
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít