Nabídka tlumičů a tlumicích vložek do výfuku motocyklů

V souladu s protihlukovými opatřeními společnosti AUTODROM MOST musejí mít motocykly od začátku letošní sezony při závodech, testování či volných jízdách na velkém i malém okruhu mosteckého autodromu účinnou ucpávku výfuku.

Nejčastější dotazy a odpovědi na ně:

Jak to bude při běžném agenturním ježdění, okruhových dnech? Budou se vyžadovat tlumivky, jak to bude s nesériovými výfuky?

V každém laděném (neoriginálním) výfuku musí být tlumicí vložka, a to i při splnění maximálního hlukového limitu 102 dB. V sériovém výfuku tlumicí vložka být nemusí i v případě, že je bez přepážky (otevřený). Podmínkou však je, že bude opatřen platným homologačním znakem, musí také v každém případě splnit maximální hlukový limit. Pokud přijedete na autodrom s laděným výfukem, a nebudete mít vložku, jezdit po okruhu nemůžete.

Jak si opatřím tlumicí vložku?

Zakoupit a nechat si namontovat univerzální vložku je možné v servisu mosteckého autodromu. Nabízené typy a ceny vložek najdete na webových stránkách autodromu. Upozorňujeme, že jejich počet je omezený. Doporučujeme proto předem si vložku, případně i montáž objednat.

Autodrom také spolupracuje s firmou RP Tuning, která nabízí výfuky na motocykly, a to včetně tlumicích vložek.

Jak se bude provádět kontrola, respektive co bude muset případný zájemce o ježdění splnit, když se bude chtít svézt?

Kontrola přítomnosti tlumicích vložek ve výfuku bude vizuální, a to u všech motocyklů při vjezdu na dráhu. Při každé jízdě navíc určený pracovník změří hluk také u vybraných motocyklů, a to i v případě, že jejich výfuk bude mít tlumicí vložku. Pokud motorka i tak přesáhne hlukový limit 102 dB, podrobí se podrobnější kontrole zaměstnanců sportovního oddělení autodromu a poté bude znovu změřena. Stroje, které kontrolou neprojdou, traťový komisař na dráhu nepustí. Může se totiž jednat o nevyhovující starý výfuk s vypálenou náplní. I takové případy lze však řešit v servisu autodromu.

Nabídka tlumičů a tlumicích vložek do výfuku (db killer) servisu mosteckého autodromu s uvedenými cenami pro zákazníka:

  • Yamaha R1 15 – 17 ovál carbon, titan + decat (13 000 Kč + DPH)
  • tlumič pr. 100 nerez „50“ + db killer (6 000 Kč + DPH)
  • tlumič pr. 100 nerez „60“ + db killer (6 000 Kč + DPH)
  • tlumič ovál carbon, titan „65“ + db killer (7 500 Kč + DPH)
  • db killer (800 Kč + DPH)
  • db killer univerzální (300 Kč + DPH)

Upozorňujeme, že počet kusů nabízeného zboží je omezený. Doporučujeme proto předem si vložku, případně i montáž objednat. Autodrom také spolupracuje s firmou RP Tuning. I u ní je možné si předem objednat jak tlumiče s tlumivkami, tak celé výfukové systémy a následně si je nechat namontovat.

Kontakt – servis autodromu

Tel.: 702 183 077, e-mail: pneuservis@autodrom-most.cz

 


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři