SPORT V OKOLÍ

Rekreační vodní nádrž Matylda 

Ve vzdálenosti tří kilometrů od závodního okruhu je možné navštívit sportovní areál vodního rekreačního střediska Matylda. Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže písčitou pláž i travnaté plochy. V lovné sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí. V této části nádrže lze jezdit na vodních lyžích a skútrech. Břeh vodní plochy lemuje okruh upravený pro cyklistiku, rekreační běh i jízdu na in-line bruslích. Pět metrů široká in-line dráha má délku přes čtyři kilometry. Nejsou na ní zatím stanovena žádná pravidla, takže můžete potkat psy, děti, cyklisty či matky s kočárky. Vzhledem k téměř nulovému převýšení je dráha vhodná i pro méně zkušené bruslaře. Věci si můžete odložit do skříněk na začátku oválu. Areál je vybaven sociálním zařízením, k dispozici jsou stánky s občerstvením. Sezonní autokemp využívají zejména návštěvníci motoristických závodů na nedalekém automobilovém okruhu. 

V areálu je možné absolvovat bezpočet aktivit. Níže pro Vás vybíráme základní souhrn.

Možnosti sportovního vyžití na vodní nádrži Matylda

Vodní sporty za lodí

Cena vodních sportů za lodí je jednotná (zákazník platí za čas, po který je loď v provozu; zapůjčení výbavy a doba instruktáže lektora jsou již zahrnuty v ceně minuty). Loď si nelze zapůjčit samotnou, je vždy k dispozici s řidičem. Nabídka zahrnuje tři druhy vodních sportů za lodí.Vodní lyžování

 

Klasika vodních sportů za lodí s více než padesátiletou tradicí. Jedná se o fyzicky nepříliš náročnou aktivitu vhodnou pro děti i dospělé. Předpokládaná doba strávená za lodí je 7 až 15 minut.

 Wakeboarding

 

Tento sport si získal v devadesátých letech srdce mladých Američanů a velmi rychle se rozšířil do celého světa. Byl to právě tento sport, kvůli němuž výrobci začali ve velkém nabízet lodní speciály určené pro vodní sporty. Pro úplné začátečníky je nepatrně náročnější než vodní lyžování, ale o to zábavnější.

Wakesurfing

 

Současná světová „jednička“ mezi vodními sporty za lodí. Celosvětový boom surfingu zapříčinil hledání možností, jak surfovat kdykoli a kdekoli. Wakesurfing je jedním z řešení. Velká poptávka po vlnách vedla k výzkumu a konstrukci člunů, které jsou schopné vytvořit vlnu vhodnou k surfování. Začátky mohou být kostrbaté, netrvá však déle než 15 minut, a jste do surfování až po uši zamilovaní.

Vodní skútrNa vodní nádrži Matylda si lze zapůjčit jeden třímístný vodní skútr (provozovatel nevyžaduje průkaz vůdce malého plavidla).

Jetovator

 

Jetovator je zařízení připojené k vodnímu skútru a umožňuje vznášet se nad vodou i několik metrů (7 – 8) rychlostí až 50 km/h. Provozovatel zatím nabízí jen víkendový provoz.

 

 

Mostecké jezero

 


Ve vzdálenosti pěti kilometrů od závodního okruhu je možné navštívit Mostecké jezero, zatopený lom s průzračně čistou vodou. Parkování i vstup na pláž je zdarma, kolem jezera se táhne cyklostezka (9 km) vhodná k procházkám a jízdě na kole. In-line dráhu doporučujeme spíše na Matyldě, která je výrazně širší a má téměř nulové převýšení.
Příznivci slunění, koupání a míčových sportů budou z hlavní pláže nadšení. Na hlavní pláži naleznete mola, hřiště pro míčové sporty a dvě dětská hřiště.
Pejskaři jistě ocení hned tři pláže pro psy. Areál je vybaven sociálním zařízením, převlékárnami a k dispozici jsou stánky s občerstvením. Prozatím chybí půjčovna paddleboardů (tu najdete na Matyldě) a skříňky pro bruslaře. https://mosteckejezero.com/
 

 


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři