Soutěž amatérských jezdců The Most Challenge vyvrcholí při autoshow

16.10.2019 10:00

Oblíbená soutěž amatérských jezdců na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Challenge jde do finále. Poslední šanci promluvit do celkového pořadí mají účastníci soutěže v sobotu 26. října od 09:00 do 17:00 hodin při závěrečných jízdách letošního pátého ročníku. Poté pořadatelé vyhlásí absolutního vítěze i nejúspěšnější jezdce jednotlivých kategorií. The Most Challenge je součástí tradičního rozloučení se závodní sezonou pod názvem The Most AUTOSHOW #10.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. Více informací v propozicích soutěže zde.

V loňském roce organizátoři soutěže zavedli sezonní bodový ratingový systém, který dává větší šanci na slušné umístění včetně absolutního prvenství i majitelům vozů slabších kubatur. Účast v soutěži a dosažení jednotlivých met jsou ohodnoceny body. Absolutním vítězem se stane soutěžící, který jich shromáždí nejvíce. Může se těšit na jízdu v okruhovém závodním speciálu OCR. Druhý v pořadí se může zdarma zúčastnit okruhové školy a bronzová příčka je odměněna kurzem sportovní jízdy. Vítězové jednotlivých vypsaných kategorií N1, N2, N3 a N4 obdrží věcné ceny.

V čele průběžného pořadí soutěžících figuruje Jakub Šimák s vozem Renault Clio, dosud nasbíral 61 bodů. Druhý v pořadí Tomáš Hajšman jezdící s vozem Porsche Cayman dosáhl zatím nejlepšího letošního času 1:48,587 minuty. Na Šimáka ztrácí 21 bodů. S 26 body patří průběžné třetí místo Robertu Špáňovi s BMW M3. Rychlostní rekord soutěže drží Jan Popelář z Prahy. S Mercedesem AMG GTR zajel v roce 2017 v jednom z měřených kol čas 1:48,194 minuty.

Program autoshow nabízí volné jízdy s vlastním vozem po závodním okruhu za zvýhodněnou cenu. Novinkou je možnost bonusového pronájmu závodního speciálu OCR. Zájemci si mohou pronajmout i servisní box pro jeden vůz po celou dobu konání akce, což zahrnuje také neomezenou jízdu po dráze a průjezd po boxové komunikaci (pitlane). Pronajmout si lze také profesionální časomíru.

Autoshow chce zabavit všechny členy rodiny, nejmladší návštěvníci mohou využít zázemí dětského dopravního hřiště s funkčními semafory a dalšími atrakcemi jako jsou prolézačky či skluzavka.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři