Soutěž o cenu Elišky Junkové

24. 10. 2020

Závod v okruhovém speciálu OCR (Škoda Octavia RS III Cup) na dráze mosteckého autodromu vypsaný pro ženy. Je současně nominací na cenu Elišky Junkové, která je jednou z kategorií prestižní ankety Zlatý volant o nejlepšího závodního jezdce roku 2020.

Účastníci

Přihlásit do závodu se mohou ženy a slečny české národnosti bez omezení věku s prokazatelnou zkušeností v motoristickém sportu.

Formát závodu

Závod se pojede formou časovky v rámci závodu Time Attack (varianta A), nebo jako samostatný podnik (varianta B). Pořadatel informace upřesní v následujících dnech.

Přihláška

Přihlásit do závodu se lze zasláním vyplněné přihlášky (FORMULÁŘ) na e-mailovou adresu krafek@autodrom-most.cz.

Výbava

Povinnou výbavou pilotek je jednodílná závodní kombinéza, motocyklová, motokárová nebo automobilová helma, uzavřená obuv a rukavice.

Vůz

Každá přihlášená pilotka dostane pro závod k dispozici okruhový speciál OCR připravený pořadatelem podniku. Přiřazení vozů pilotkám do prvního tréninku a prvního semifinále určí losování. Pro druhý trénink a druhé semifinále si pilotky vymění vozy tak, že vítězka prvního semifinále si vymění svůj speciál s poslední ženou ve výsledkové listině. Druhá s předposlední a tak dále. Před finální jízdou určí vozy jejich účastnic opět náhodný los.

Časový rozvrh jízd

Trénink 1 - 10 minut

Semifinále 1 - 10 minut

Trénink 2  - 10 minut

Semifinále 2 - 10 minut

Finále - 10 minut

Hodnocení

V semifinále 1, 2 a ve finále se pilotky budou snažit dosáhnout co nejrychlejšího času. Semifinálová jízda se hodnotí na základě dosaženého času na jedno kolo. Finálová jízda se hodnotí na základě součtu časů z prvního a z druhého kola.

Bodování

Pilotky si za umístění v prvním a druhém semifinále připíšou od 10 bodů (1. příčka) do 1 bodu (8. příčka). Za umístění ve finále pak od 15 bodů (1. příčka) po 1 bod (8. příčka). Celkovou vítězkou závodu se stane žena s nejvyšším počtem dosažených bodů.

Startovné

Cena včetně připraveného vozu a veškerého servisu: 28 000 Kč bez DPH (splatná před startem závodu)

Kauce

Každá z účastnic závodu složí vratnou kauci 10.000 Kč.


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři