Soutěž o okruhového šampiona pro velký zájem pokračuje!

14.09.2016 14:47

Soutěž Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru a Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let pro velký zájem pokračuje v září a říjnu dalšími jízdami prvního kola. Nejbližším termínem, kdy se amatérští jezdci mohou pokusit objet co nejrychleji malý závodní okruh mosteckého autodromu, je pátek 16. září od 15:00 do 18:00 hodin. Zbylé termíny organizátoři postupně zveřejní na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

„Po počátečních rozpacích nabrala soutěž vysoké obrátky. Jsme rádi, že se nám podařilo mladé lidi oslovit a zveme i další, aby neváhali a také se zapojili. Motivací jsou kromě adrenalinového zážitku určitě i velmi zajímavé ceny pro ty nejlepší,“ láká mladé jezdce členka výboru mosteckého automotoklubu a obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Auta jsou zařazena do skupin od N1 do N4, z každé skupiny postupuje do 2. kola 25 jezdců s nejlepšími dosaženými časy. V poslední jmenované skupině zatím nefiguruje žádný soutěžící. „Pokud tedy v některé z kategorií nenaplníme počet postupujících, mají šanci jezdci z ostatních skupin. Může se tak stát, že místo 25 postoupí z každé skupiny do 2. kola soutěže více jezdců i ve slabších vozech. Bez šance tak není například ani Škoda Fabia 1,2,“ upozornila Svobodová.

Třetí kolo se zúží ze 105 na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním 4. kole poměří síly deset nejlepších. Pravidla soutěže i termíny jednotlivých kol zájemci najdou zde, průběžné pořadí jezdců zde, tabulku postupujících do dalšího kola pak zde.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky podpoře Českého olympijského výboru a Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Ostatní účastníci soutěže dostanou vouchery společnosti AUTODROM MOST. Nikdo tak neodjede s prázdnou.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři