Soutěž o okruhového šampiona si vyzkoušeli i mladíci z HC Verva Litvínov

12.08.2016 17:47

Soutěž Automotoklubu Most s podporou Českého olympijského výboru a Autoklubu České republiky „Hledá se nový okruhový šampion“ pro mladé muže a ženy od 15 do 27 let podpořilo v pátek 12. srpna také šest mladých extraligových hokejistů z klubu HC Verva Litvínov. Vyzkoušeli si zajet co nejrychleji jedno kolo malého okruhu mosteckého autodromu. Nepohrdli ani nabídkou posadit se za volant nového safety caru Renault Clio RS.

„Jsem spíš motorkář. Možnost svézt se na okruhu byla pro mě novou zkušeností. Mám rád adrenalin i rychlá auta. Zároveň jsem možnost zazávodit si přivítal jako odreagování při přípravě na novou extraligovou sezonu,“ svěřil se osmnáctiletý talentovaný hráč a naděje litvínovského hokeje Martin Havelka.

Nejúspěšnějším jezdcem mezi hokejisty byl dvacetiletý Josef Stříbrný, dosáhl času na jedno kolo 1,02,449 minuty. Rekord ale odolal. Drží jej časem 0,58,529 minuty Josef Darvaš, skvělý výkon předvedl v Mercedesu A45 AMG.

První kolo soutěže se odehrává na malém závodním okruhu autodromu. Účastníci se v sériově vyrobeném autě snaží dosáhnout co nejlepšího času. Ve druhém kole už poměří své řidičské schopnosti a dovednosti na velkém okruhu. Třetí kolo se zúží ze 105 na 40 nejrychlejších mladých jezdců, ve finálním čtvrtém kole poměří síly deset nejlepších. Pravidla soutěže i termíny jednotlivých kol zájemci najdou zde, průběžné pořadí jezdců zde.

Další termín je vypsán už na neděli 14. srpna, pojede se od 09:00 do 13:00 a od 14:00 do 18:00 hodin. „Zveme všechny adepty na okruhové šampiony, aby se do naší soutěže zapojili. Motivací jsou kromě adrenalinového zážitku určitě i velmi zajímavé ceny pro ty nejlepší,“ láká mladé jezdce obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Přihlásit do soutěže se může prakticky každý občan ČR v dané věkové kategorii. Finanční nároky spojené s účastí jsou totiž právě díky angažovanosti Českého olympijského výboru a Autoklubu ČR minimální, naopak výherní ceny více než lákavé. Vítěz absolvuje jako jezdec závodní víkend obnoveného seriálu Octavia Cup v příštím roce. Jeho úspěšní rivalové, kteří skončí na 2. až 10. místě, získají volný vstup do okruhové školy autodromu. Další v pořadí až do 40. místa se pak mohou těšit na sportovní kemp s dvojnásobným vítězem evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petrem Fulínem. Ostatní účastníci soutěže dostanou vouchery společnosti AUTODROM MOST. Nikdo tak neodjede s prázdnou.

Cílem soutěže je rozšíření povědomí o okruhovém motorsportu mezi širokou veřejnost i mládež při dodržení pravidel fair play. „Chceme rozvíjet volnočasové aktivity mladých lidí, a to zejména jejich technické povědomí, fyzickou zdatnost, jakož i vůli podstoupit cestu od amatérského soutěžení až po opravdový vrcholový sport. Naší snahou je v neposlední řadě objevovat talentované jezdce, kteří by mohli využít svůj potenciál i pro jiné budoucí projekty v oblasti motorsportu,“ uvedla Svobodová.

Další motivací organizátorů je snaha o vymanění začínajících řidičů z virtuálního světa počítačových her. Řada mladých řidičů po získání oprávnění není totiž podle Svobodové schopna adekvátně reagovat na realitu na našich silnicích.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři