Soutěž The Most Challenge má dalšího šampiona, ať žije ročník 2017!

10.10.2016 16:36

Druhý ročník soutěže amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu je minulostí. Poslední šance změnit průběžné výsledky byla v pátek 7. října. Klimatické podmínky a mokrá dráha ale znemožnily soutěžícím pořadím ještě zahýbat. Novým šampionem se tak stal David Buršík z Prahy, který na voze Porsche Cayman GT4 dosáhl už dříve času na jedno kolo 1:50,186 minuty. Na druhém místě s identickým autem Porsche Cayman zaostal jen o 1,38 vteřiny plzeňský Augustin Hajšman. Bronzovou příčku si vyjel další obyvatel hlavního města Jan Hlavička. Se Škodou Octavia zvládl nejrychlejší okruh v čase 1:55,056 minuty. Konečné výsledky zájemci najdou zde.

David Buršík jako celkový vítěz absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp za účasti dvojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Vyhlašování nejlepších jezdců druhého ročníku soutěže se však Buršík v pátek na autodromu nezúčastnil.

Premiérovým vítězem soutěže z loňského roku je provozovatel autobazaru a pravidelný účastník amatérských závodů do vrchu Jiří Hruška. I on se radoval z výše popsaných cen, užil si zejména právě jízdu v safety caru při letošním Czech Truck Prix. „Byl to úžasný zážitek. Pocit je to fajn, když víte, že jste první a ostatní se na vás lepí. Uchvátil mě frmol kolem tak masivní akce. Vidět celé zázemí, být v centru dění, být nablízku hosteskám. Pořád se něco dělo a bylo na co koukat,“ svěřil se se svými pocity.

Soutěž už si podle obchodní a marketingové ředitelky společnosti AUTODROM MOST Jany Svobodové našla za svou krátkou historii velké množství příznivců. „Jsme rádi, že si amatérští jezdci naši soutěž oblíbili a pravidelně se do Mostu vracejí. Třetí ročník zahájíme příští rok v dubnu, tedy ve stejném období jako letos,“ upřesnila.

Upozornila, že zájemci o volné jízdy na okruhu nemusejí zahálet ani v zimních měsících. „Už od loňského roku vypisujeme termíny také na The Most Winter Challenge. První dva letošní jsme naplánovali na pátek 4. a sobotu 19. listopadu. Pokud to podmínky dovolí, mohou se řidiči a řidičky těšit i na zážitek z kroužení po zasněžené dráze. Z bezpečnostních důvodů ale u zimních jízd amatérů časy na jedno kolo neměříme,“ doplnila Svobodová. Podrobnější informace o zimních jízdách zájemci získají zde.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři