Spanilá jízda vyvolala velký zájem mezi lidmi

28.08.2015 18:11

Den před zahájením závodu Czech Truck Prix 2015, probíhající ve dnech 28. 8. až 30. 8. 2015, vyjely z mosteckého autodromu tunové vozy, aby se představily a nalákaly tak příznivce motorsportu. Po exhibiční projížďce městem vystavili jezdci své vozy na 1. náměstí v Mostě. Slavnostního uvítání se ujal primátor města Mostu Jan Paparega a generální ředitel Autodromu Most Jiří Volovecký, kteří pozvali všechny zúčastněné na výjimečné závody.

Po slavnostním přípitku se začali jezdci za doprovodu mostecké kapely No Brakes a taneční skupiny The F.A.C.T. podepisovat fanouškům, kterých bylo opravdu hodně. Všech 600 archů s fotografiemi jezdců, určené pro autogramiádu byly během necelé hodiny rozebrané a podepsané.

Velký zájem vzbuzovaly také samotné trucky a nejenom u mužské části obyvatel. Ve svém živlu byly hlavně děti, které by si nejraději sedly rovnou do kabin. Doprovod jednotlivých týmů i samotní jezdci ochotně pózovali při fotografování.

Při odjezdu trucků z mosteckého náměstí se o pořádný rozruch postaral vedoucí jezdec šampionátu Maďar Norbet Kiss. Tedy respektive jeho tahač, který začal v ten nesprávný moment stávkovat. Hromadné roztlačování nepomohlo, a tak přišla na řadu týmová solidarita. Soupeř číslo jedna Norberta Kisse, Jochen Hahn nastartoval bez problému a pozadu svého soka roztlačil. Tím se stal prakticky hvězdou celého odpoledne. Moderátor Roman Lukesle jen lakonicky poznamenal, že Norbert Kiss je částečně handicapován a naděje na přední umístění domácí stáje Buggyra se zvyšují. Otázkou zůstává, jak zvládne závod David Vršecký, který má stále problémy s kolenem. „Koleno mě dost bolí, takže nevím, jak vše nakonec dopadne,“ řekl na akci Vršecký.

Naopak podle Adama Lacka budou mostecké závody o taktizování, protože jak připomněl, tak Buggyra vede Pohár konstruktérů. „Proběhla velká porada managementu, na které byly určené priority. Prostě každý bod se počítá,“ zkonstatoval Lacko a dodal, že pokaždé, když sedá do kabiny, chce zajet co nejlépe a být spokojený sám se sebou. „Na druhou stranu, ve hře je hodně. Každopádně pojedu, jak nejrychleji to půjde a přitom se modlit, abych dojel a bodoval.“


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři