Spolupráce autodromu se značkou KIA pokračuje úspěšně již šestým rokem

29.08.2020 12:43

Spolupráci zaměřenou na bezpečnost silničního provozu rozvíjejí úspěšně již šestým rokem společnosti KIA MOTORS CZECH a AUTODROM MOST. Vozy KIA Ceed dodává mostecká firma ASAS, která je autorizovaným prodejcem značky s více než třicetiletou tradicí. Autodrom je využívá jako výcviková vozidla v kurzech bezpečné jízdy a také jako předváděcí a manažerská vozidla. Vzhledem ke každoroční obměně této flotily se na plochách polygonu vystřídalo již 52 vozů KIA Ceed, které dohromady najezdily 37 tisíc kilometrů.

Autodrom tak nyní využívá 11 nových vozů KIA Ceed modelové řady 2020. Jejich slavnostní předání bylo součástí sobotního programu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který o tomto víkendu hostí velký závodní okruh v Mostě. Zúčastnil se ho také Jae Yun Kim, korejský prezident českého zastoupení automobilky KIA v České republice.

Spolupráce obou partnerů podle předsedy představenstva společnosti AUTODROM MOST Josefa Zajíčka nabývá nových rozměrů, poprvé totiž budou mezi výcvikovými i manažerskými převažovat vozy v provedení kombi. „Je to skvělá zpráva zejména nyní v době dovolených, kdy za zážitky a relaxací vyjíždějí celé rodiny, ve většině případů právě automobily. A vůz kombi je pak častou volbou párů s dětmi. Na příkladu nových vozů Kia Ceed SW kombi tak naši instruktoři v kurzech bezpečné jízdy FOR FAMILY mohou předvést všechny výhody těchto aut i s ukázkou praktického využití jejich větších zavazadlových prostorů včetně správného a bezpečného zajištění zavazadel a nákladu. Jde zejména o bezpečnost. A právě vozy KIA Ceed jsou proslulé svojí dobrou ovladatelností a přesnou odezvou řízení,“ vysvětil.

Vozy KIA Ceed si vyzkoušelo už 14 tisíc účastníků kurzů. Ověřili si zároveň, jak důležité jsou prvky aktivní bezpečnosti, kterými zkušební modely disponují i v základní výbavě. „Spolupráce s autodromem v oblasti bezpečnosti a zlepšování schopnosti řidičů ovládat své auto v neočekávaných situacích je dlouhodobá a cílená. Technologie a bezpečnostní systémy, jimiž jsou vozy KIA vybavené, dokážou řidiči velmi účinně pomoci při krizové situaci a mohou být zásadním faktorem pro její zvládnutí,“ uvedl Arnošt Barna, generální ředitel společnosti KIA MOTORS CZECH.

Vozy KIA disponují podle obchodního ředitele firmy ASAS Pavla Sajdla systémem autonomního nouzového brzdění, systémem výstrahy před čelním nárazem, systémem sledování mrtvého úhlu, systémem varování vybočení z jízdního pruhu, systémem udržení v jízdním pluhu, adaptivním tempomatem či asistentem v kolonách.

„Jsou to všechno neocenitelní pomocníci, kteří mohou výrazně přispět k ochraně zdraví a života členů posádky. Senzory a kamery zabudované v autě při možném vzniku kolize řidiče upozorní na situaci zvukovým či vizuálním varováním,“ potvrdil instruktor bezpečné jízdy mosteckého autodromu Marek Kohoutek.

Právě kurz bezpečné jízdy umožní řidiči prověřit si své dovednosti a návyky na plochách polygonu. Díky uzavřenému areálu přitom bez rizika újmy na zdraví či poškození techniky. „Málokdo ví, že technologie instalované na polygonu se využívají nejen pro nácvik zvládání krizových situací, například smyku, nouzového brzdění, vyhýbacího manévru a podobně, ale dokážou například simulovat i podmínky při přívalových deštích, jež často doprovázejí letní bouřky,“ upozorňuje instruktor.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři