Tahače opět na pneumatikách Goodyear

05.05.2017 08:13

V Mistrovství Evropy tahačů FIA 2017 bude Goodyear opět všem soutěžícím dodávat speciálně vyvinuté závodní pneumatiky. Závodní týmy již začaly s přípravou a testováním, aby byly dobře připraveny na zahájení sezóny na rakouském okruhu Red Bull Ring 13. a 14. května.

Mezinárodní automobilová federace FIA (Federation Internationale de l´Automobile) v roce 2016 zvolila značku Goodyear na další tři roky jako výhradního partnera Mistrovství Evropy tahačů. Dále tak prodloužila dlouhodobé partnerství trvající od roku 2004.

Obutí pro závodní tahače je výsledkem výzkumu, vývoje a zkušeností. Goodyear bude všem závodníkům dodávat speciální pneumatiky s rozměrem 315/70 R22,5 schopné nasazení na závodních vozech o výkonu 1100 kW (1500 k) a hmotnosti 5,5 t, které mohou vyvinout rychlost až 160 km/h.

Závodní pneumatiky Goodyear Truck Racing jsou speciálně vyvinuty pro závody tahačů. Jsou zkonstruovány na bázi standardní kostry nákladních pneumatik 315/70 R22,5 nejnovější generace, která se vyznačuje velmi robustností konstrukcí. Speciální vrstva běhounu a směs s vysokou přilnavostí jsou výsledkem rozsáhlých zkušeností Goodyearu s automobilovým sportem. Speciální mezivrstva zabraňuje přehřívání a chrání pneumatiku před poškozením a nadměrným opotřebováváním. Asymetrický dezén běhounu zajišťuje vysokou přilnavost jak na suchém, tak i na mokrém povrchu, což je velice důležité, protože při závodech tahačů se používá pouze jeden typ.

Všechny závodní pneumatiky Goodyear jsou vybaveny technologií RFID (Radio Frequency Identity), která každé poskytuje unikátní identitu. Technologii čipování zástupci FIA využívají ke sledování každé jednotlivé pneumatiky, aby bylo zaručeno, že všechny týmy dodržují předpisy o jejich použitém počtu.

Bude Jochen Hahn nadále dominovat seriálu závodů se svým novým tahačem Iveco nebo se letos prosadí tým Buggyra Racing? Na pozici druhého jezdce k Adamovi Lackovi usedne po roční pauze dvojnásobný evropský šampion David Vršecký, stane se tak ovšem jen v případě několika závodů. A co Tankpool24 Mercedes-Benz a dvojnásobní mistři Norbert Kiss a Rene Reinert? Už květnový úvodní závod sezóny v Rakousku odhalí, kdo je letos v nejlepší formě.

Ing. Vladimír Rybecký

 

Program závodů 2017 FIA European Truck Racing Championship

  1. - 14. května Red Bull Ring/Spielberg (Rakousko)
  2. - 28. května Misano (Itálie)
  3. - 16. června Slovakiaring (Slovensko)
  4. - 3. června Nürburgring (Německo)
  5. - 27. srpna Hungaroring (Maďarsko)
  6. - 3. září Most (Česká republika)
  7. - 17. září Zolder (Belgie)
  8. - 23. září Le Mans-Bugatti (Francie)
  9. - 8. října Jarama (Španělsko)

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři