The Most Autoshow #2 přilákala na autodrom na tři tisíce lidí

21.10.2015 15:35

Víkendová The Most Autoshow přilákala do areálu společnosti Autodrom Most bezmála tři tisíce fanoušků automobilů a motoristického sportu. „Návštěva nás i přes nepřízeň počasí velmi potěšila. V rámci víkendu proběhlo více než 1 000 volných jízd po závodním okruhu. Zájemci se během těchto jízd mohou svézt vlastním vozem. Velký zájem byl ale i o jízdy RACE TAXI v závodních speciálech, které řídí profesionální jezdci. V permanenci bylo 12 vozů,“ shrnula event manažerka společnosti Veronika Raková.

Novinkou byla možnost zapůjčit si transpondér, tedy zařízení pro přesné změření času každého ujetého kola po závodní dráze. „Amatérští jezdci si mohli svůj čas zkontrolovat na nástěnce u hlavní věže autodromu, kde jsme výsledky zveřejňovali každou hodinu. Druhou možností bylo stáhnout si aplikaci za poplatek 25 Kč do svého telefonu, v tomto případě měli jezdci o svých časech neustálý přehled,“ vysvětlila Raková.

The Most Autoshow #2 si užíval i Stanislav Archman z Mostu se svým synem. „Projeli jsme se po okruhu ve voze Audi 6. Jel jsem ale opatrně, dráha byla mokrá, klouzalo to. Bavila nás i prohlídka boxů. Máme tady hodně kamarádů a známých, takže se opravdu nenudíme,“ uvedl.

Horkou chvilku si prožila pětatřicetiletá Linda Barianová z Prahy. Stala se přímým svědkem velkých problémů svého o sedm let mladšího přítele Martina Haldy, který neustál na zmáčeném okruhu smyk a se svým Seatem Leonem v úpravě kabriolet se několikrát otočil kolem své osy. Naštěstí se vše obešlo bez kolize s ostatními vozy, které stačily zabrzdit. „Na jaře a na podzim jezdíme na autodrom provětrat naše silná auta. Rychlá jízda je naším společným koníčkem. Já jsem nyní mimo hru, jsem totiž těhotná. Tak jsem tu jen v roli diváka. Martin mě ale svým kouskem nepřekvapil, je to pěkný divoch,“ svěřila se Linda.

Jedním z vyvrcholení víkendové show bylo nedělní vyhlášení stále oblíbenější soutěže o nejlepší čas sériového vozu The Most Challenge. Vítězem kategorie Street se stal Jiří Hruška, který dokázal zajet jedno kolo závodního okruhu v čase 1,56,9 s. Za svůj kousek získal hlavní cenu od Autodromu Most, kterou byla závodní licence pro rok 2016. „Licence panu Hruškovi mimo jiné umožní, že se v příštím roce může stát u nás na okruhu řidičem Safety car při populárních závodech tahačů Czech Truck Prix,“ upřesnila Veronika Raková. Cenu nedostal pouze vítěz prvního místa, ale i další dva soupeři z předních příček. Kromě hodnotných darů jako závodní boty, rukavice či lahev na pití, ještě všichni dostali vouchery v hodnotě 500Kč. Všechny tyto ceny věnovala společnost For Race. V kategorii SS, tedy semislicků zvítězil Jiří Stránský s časem 1,49, 6 s. Ten byl oceněn dárkovým šekem v hodnotě 5000Kč, který lze uplatnit na kurzech Polygonu Most. Díky velkému zájmu je na konci příprav i zimní The Most Winter Challenge, jejíž smyslem je upozornit veřejnost, že se jezdí i v zimním období a za každého počasí. The Most Winter Challenge si lze vylepšit doplňkovými službami, jako je pronájem onboard kamer, zapůjčení transpondéru nebo si domluvit přítomnost profi instruktora.

Kromě adrenalinové jízdy po okruhu The Most Autoshow #2 nabídla i celou řadu dalších zážitků. Boxy, jež slouží tradičně jako zázemí závodních týmů, lákaly tentokrát také na žhavé novinky světoznámých automobilek. Představily se BMW, Peugeot, Škoda, Ford či Kia, Nechyběly ani závodní simulátory, prodej olejů a maziv, pneumatik, autopříslušenství, RC modelů, oblečení a závodního vybavení pro jezdce i jeho vůz, nebo nabídka úprav motorů.

Diváci si mohli zevrubně prohlédnout a svézt se také ve zcela nové pohárové Octavii z dílny firmy Benet Automotive. Obnovený a mezi jezdci i diváky velmi oblíbený Octavia Cup se v příštím roce vrací na evropské okruhy, mostecký autodrom bude hostit jeden ze závodů seriálu 17. a 18. června.  Na offroadové dráze v zadní části polygonu se zájemci mohli projet v legendárním nákladním voze Praga V3S a v několika upravených vozech Jeep.

Pořadatelé nezapomněli ani na malé návštěvníky, kde pro ně v areálu polygonu připravili v sousedství velkého dětského dopravního hřiště nafukovací skákací hrad. Hřiště v The Most FUN Aréně si při té příležitosti chlapci a dívky mohli projet na svém či vypůjčeném kole nebo koloběžce.

The Most Autoshow #2 ale nelze považovat za tradiční rozloučení s motoristickou sezonou. „Rozhodně se na zimu loučit nechceme, a proto se už můžete těšit na The Most Winter Challenge, která láká na zimní období a jízdy za každého počasí. No a pak nás hlavně čeká 13. a 14. listopadu další žhavá novinka, kterou je nultý ročník The Most Rally Sprint. Slavnostní start podniku si každý může užít v pátek 13. listopadu na mosteckém centrálním náměstí od 17:30 hodin,“ doplnila Raková.

Jan Foukal


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři