The Most Formula Student

3. - 4. 8. 2018

Mezinárodní závody formulí sestavených týmy studentů

Mezinárodní závody formulí sestrojených univerzitními týmy z celého světa se vracejí do areálu mosteckého polygonu. Jeho zázemí a tréninkové moduly jsou ideálním místem setkávání těchto početných týmů studentů, které stojí za vývojem „miniformulí“, jež jsou poměrem váhy a výkonu srovnatelné s Formulí 1. Očekává se příjezd více než 800 studentů a jejich doprovodu.

Zadáním soutěže Formula Student je vývoj vozu formulového typu pro víkendového neprofesionálního závodníka. Soutěž je často označována jako inženýrská, což odráží její filosofii: vytvořit studentům prostředí pro jejich rozvoj během studia a zlepšit jejich přípravu na praxi. Z toho důvodu týmy nesoutěží pouze na trati, ale také před odbornými komisemi, které prověřují jejich vozy z hlediska technické vyspělosti, ceny i prodejního potenciálu.

Návštěvníci zaparkují zdarma, ale jen před branami autodromu či polygonu. Vnitřní travnaté plochy budou totiž sloužit jako kemp pro soutěžící týmy. Diváci mohou využít i volného vstupu do obrovského stanu, který slouží jako paddock. Uvidí tak pod ruce mechaniků více než 40 týmů z celého světa.

V pátek 3. srpna jsou na programu technické disciplíny, které jsou volně přístupné divákům. V sobotu 4. srpna se pak uskuteční oblíbený závod endurance, tedy vytrvalostní závod formulí na 22 km po handlingové dráze polygonu.

Více informací zde.


Nejbližší akce

26.04. AUTODROM MOTO FR PERFORMANCE
27.04. AUTODROM MOTO FR PERFORMANCE
28.04. AUTODROM MOTO FR PERFORMANCE
28.04. - 28.04. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
28.04. - 28.04. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.04. AUTODROM MOTO KM TRAINING
30.04. AUTODROM MOTO KM TRAINING
01.05. AUTODROM AUTO TRABANT RENNEN MOST
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít