The Most Formula Student

16. - 17. 8. 2019

Mezinárodní závody formulí sestavených týmy studentů

Mezinárodní závody formulí sestrojených univerzitními týmy z celého světa se vracejí už popáté do areálu mosteckého polygonu. Jeho zázemí a tréninkové moduly jsou ideálním místem setkávání těchto početných týmů studentů, které stojí za vývojem „miniformulí“, jež jsou poměrem váhy a výkonu srovnatelné s Formulí 1. Očekává se příjezd více než 850 studentů a jejich doprovodu. Formule se spalovacím motorem a elektrickým pohonem by měla doplnit autonomní formule.

Zadáním soutěže Formula Student je vývoj vozu formulového typu pro víkendového neprofesionálního závodníka. Soutěž je často označována jako inženýrská, což odráží její filosofii: vytvořit studentům prostředí pro jejich rozvoj během studia a zlepšit jejich přípravu na praxi. Z toho důvodu týmy nesoutěží pouze na trati, ale také před odbornými komisemi, které prověřují jejich vozy z hlediska technické vyspělosti, ceny i prodejního potenciálu.

Návštěvníci zaparkují zdarma, ale jen před branami autodromu či polygonu. Vnitřní travnaté plochy budou totiž sloužit jako kemp pro soutěžící týmy. Diváci mohou využít i volného vstupu do obrovského stanu, který slouží jako paddock. Uvidí tak pod ruce mechaniků více než 40 týmů z celého světa.

V pátek 16. srpna jsou na programu technické disciplíny, které jsou volně přístupné divákům. V sobotu 17. srpna se pak uskuteční oblíbený závod endurance, tedy vytrvalostní závod formulí na 22 km po handlingové dráze polygonu.

Více informací zde.

 


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři