The Most Night Drifts – RD6 Czech Drift Series, předposlední kolo CDS přineslo dramatické chvíle.

01.10.2015 08:21

25.-26.9.2015

Předposlední noční závod CDS nabídl divákům neuvěřitelné drama v obou skupinách. Pořadatelé nachystali pro jezdce velmi těžkou a technickou trať, která nadělala všem vrásky na čele. Hned na začátku ze závodu vypadla dvojice jezdců TURBOGARAGE. Michale Schneider měl smůlu a zradila ho spojka, Alex Dorn, jeho týmový kolega, musel odstoupit na poruchu motoru.  

Další koho potrápila technika byl Polský mladík Kamil Dzierbicki. I ten se potýkal se spojkou. Nakonec nastoupil s vypůjčeným vozem ale do vyřazovacích bojů se nekvalifikoval. Smolařem závodu byl Michal Reichrt. Montáž motoru svého supervýkonného BMW E92 dokončoval přímo na závodě. Nakonec se mu agregát podařilo uschopnit aby vzápětí zazářil skvělou kvalifikační jízdou. Jeden bod za ním dokončil závod Marco Zakouřil. Ve skvělé formě se představili polští jezdci. Pieter Kozlowski dokázal se svým zlatým BMW zajet tři skvělá kola. Svým výkonem se dostal až na třetí příčku kvalifikace. Průběžně vedoucímu muži šampionátu Stanislavu Bezouškovi se kvalifikace nepovedla podle jeho představ a do vyřazovacích jízd se dostal až ze čtvrtého místa.

Battly PRO byly jedny z nejnapínavějších v celé sezóně. Trať neodpustila nikomu sebemenší chybu, na to bohužel hned ze začátku doplatil Marcel Baláž, který nezvládl pravou zatáčku přes horizont a skončil mimo trať, podobným směrem se odporoučel i stínující Jacek Rybicki, ten měl však více štěstí a mohl pokračovat. V další sérii rozjížděk neudržel nervy na uzdě vítěz kvalifikace Michal Reichrt, připravil se tak o možnost získat titul mistra 2015. Kdo ale chtěl zůstat ve hře o příčku nejvyšší byl Stanislav Bezouška. Ten se po dech beroucí těsné jízdě s Kryštofem Kokoškou prodral do nejlepší čtveřice. Velmi agresivně nastoupil do battlu další český jezdec který si brousí zuby na titul mistra 2015. Marco Zakouřil porazil Poláka Jaceka Rybickeho a stejně jako Bezouška se dostal mezi nejlepší 4. V tu chvíli bylo už jasné, že se o titul bude bojovat až na posledním závodě v Brně. Otázkou však bylo, s jakým náskokem Stanislav udrží pozici lídra. Pawel Dembicki se postavil na start právě vedle českého borce s červeným BMW E36. Boj to byl opravdu na ostří nože a velmi vyrovnaný battle plný zvratů získal pro sebe nakonec právě Bezouška. Marco Zakouřil dostal velmi silného soupeře, který už v předchozích battlech ukázal, že se jízdy v závěsu opravdu nebojí. Po první jízdě měl malou výhodu Marco, ale když se situace obrátila, vrátil Polák Pieter Kozlowski úder plnou silou. Muselo se opakovat. Oba závodníci nasadili čerstvou sadu gum a nervy drásající tandem mohl pokračovat. Marco se dokázal prosadit a diváci se mohli těšit na české finále. Po první jízdě byl opět Marco ve výhodě. Druhá rozjížďka byla stejně jako ta první velmi těsná. Z vítězství se nakonec radoval Zakouřil a snížil tak náskok Standy Bezoušky v šampionátu. Můžeme se tak těšit na poslední závod kde se bude o titulu rozhodovat. Oba jezdce teď dělí pouze tři body.  

Ve třídě STREET jsme byli svědky velmi pěkných jízd. Kvalifikaci nakonec ovládl Martin Kokeš, druhý byl jeho bratr Jiří a jako třetí se kvalifikoval David Levička. Za zmínku jistě stojí, že se osm jezdců dostalo přes 70 bodů, což určitě svědčí o rostoucí výkonnosti závodníků této skupiny. Právě tato osmička se dostala do vyřazovacích battlů. David Levička, průběžné třetí v hodnocení šampionátu 2015 se připravil o možnost bojovat o mistrovský titul prohrou v základní skupině. Porazil ho Lukáš Hájek, který se nakonec stal i překvapivým vítězem battlů STREET. Druhé místo získal Martin Kokeš a třetí dokončil Jan Konečný. Martin Kokeš je tak o krok blíže mistrovskému titulu a jediný kdo mu může v zisku tohoto ocenění zabránit je jeho bratr Jiří.

www.drifting.cz


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři