The Most Rally Sprint Exhibition slibuje zajímavou podívanou

13.11.2015 15:13

Nultý ročník The Most Rally Sprint Exhibition v areálu mosteckého autodromu a polygonu začíná! Už dnes se do centra Mostu sjede širší špička českého rallysportu. Na trati bude k vidění v rukou předních pilotů různorodá technika od nejmodernějších speciálů kategorie R5 až po historické vozy či cross country speciál.

Slavnostní start premiérové soutěže na mosteckém autodromu se uskuteční dnes v 17:30 hodin na centrálním 1. náměstí v Mostě. Návštěvníky čeká i ohňostroj. Ostrý start pak pořadatelé naplánovali na sobotní poledne. Soutěž sestává ze dvou rychlostních zkoušek, každou posádky absolvují dvakrát. Poté následuje závod ve slalomu otevřený pro veřejnost.

„Z hlediska bezpečnosti máme proti tratím v otevřeném terénu obrovskou výhodu. Obě trasy rychlostních zkoušek vedou po závodní dráze a obslužných komunikacích uzavřeného okruhu. Diváci tak budou umění jezdců sledovat ve vyhrazených zónách, čímž jsme eliminovali možný střet s vozem, který například po smyku vylétne mimo trať,“ vysvětlil Luděk Diviš, který má na starosti sportovní a technickou stránku závodu.

Celý program The Most Rally Sprint je možné zhlédnout zde

Výhodou uzavřeného okruhu je podle Diviše i možnost uspořádat v sobotu pro diváky celodenní bohatý doprovodný program. „Toho jsme bezezbytku využili. Věřím, že si každý návštěvník dokáže vybrat z pestré nabídky doprovodných akcí. A zdaleka nemíříme jen na skalní fanoušky motoristického sportu, mysleli jsme na celé rodiny včetně žen a dětí,“ doplnil.

Podrobný doprovodný program je možné zhlédnout zde  

Startovní listiiny zde


Další články


Nejbližší akce

22.02. - 22.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR FUN
22.02. - 22.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LADIES
22.02. - 22.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy
29.02. AUTODROM AUTO Special Drive
29.02. - 29.02. Kurzy Školení s následným odpočtem bodů
29.02. - 29.02. Kurzy Kurz pro řidiče FOR LIFE
29.02. - 29.02. Kurzy Kurz bezpečné jízdy za snížené viditelnosti
10.03. AUTODROM AUTO AUTODROM MOST
Celý kalendář akcí
Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři