The Most Rally Sprint nabízí i bohatý doprovodný program

27.10.2015 06:38

Nejen skalní fandové motoristického sportu a rally zvláště mohou bez váhání zařadit do víkendového programu relaxace a zábavy návštěvu mosteckého autodromu. Premiérový závod The Most Rally Sprint v sobotu 14. listopadu totiž nabízí kromě adrenalinového zážitku z rychlostních zkoušek v areálu závodního okruhu a přilehlého polygonu i bohatý a pestrý doprovodný program, kterým od 09:00 do 16:00 hodin provede moderátor Radek Jirgl.

Jeho vyvrcholením  bude bezesporu letecká show. Na cílové rovince okruhu přistane po svém akrobatickém vystoupení pilot letounu Bücker Jungmann. „Bude to obrovská show a vůbec první přistání letadla na závodní dráze v historii autodromu. Diváci se tak mají opravdu na co těšit,“ uvedla Tereza Zajíčková ze společnosti Autodrom Most.

Letecká show obohatí polední pauzu závodu, připravena je však i celá řada dalších akcí. Svůj truck předvede v akci na okruhu David Vršecký z Buggyra týmu a speciální tahač pro Dakar pak Martin Macík. Novou Octavii Cup prožene po závodní dráze Adam Lacko. „V rámci klání těchto zkušených jezdců se diváci mohou zapojit do soutěže. Šest úspěšných si pak může dovednost jezdců vyzkoušet na vlastní kůži jako jejich spolujezdec,“ doplnila Zajíčková. Diváky jistě zaujme také skupina Artmoving v kaskadérské extrémní show, ohnivou show přidá skupina Firelowers.

Návštěvníky čeká i setkání s motocyklovým závodníkem Kamilem Holánem, který letos stihl legendární závod Isle of Man TT či evropský road racingový šampionát IRRC. Svou knihu o nejnáročnější automobilové soutěži Dakar pokřtí Josef Kalina, následovat bude autogramiáda autora. Podpisy zájemci mohou získat i od týmu Buggyra, který se Dakaru zúčastní v příštím roce. Tým zároveň přiveze a vystaví všechny poháry, jež získal v letošní sezoně. „Mostecký autodrom bude poslední tuzemskou exkluzivní zastávkou Buggyra týmu před jeho odjezdem na Dakar do francouzského přístavu Le Havre, odkud se poplaví do argentinského Buenos Aires, kde 2. ledna soutěž startuje. Setkání se členy týmu tak bude pro fanoušky obzvláště pikantní,“ upřesnila Zajíčková.

Doprovodný program nabízí dále koncert kapely Story Time, dva bloky soutěží či kolo štěstí o svařák či tombolu, jejíž hlavní výhrou je taxi jízda po okruhu speciálem BMW. Adrenalin ale přinese i simulátor převracení auta, který si každý může vyzkoušet.

Pořadatelé pochopitelně nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky. Dětský program zahrnuje  zajímavé workshopy. Každý z nich stojí pouhých 30 korun ve formě žetonů. Chybět nebude malování na obličej, drakiáda nebo kreativní tvorba z přírodních materiálů. Dětem bude k dispozici dětské dopravní hřiště. „Důležitou informací pro rodiče je, že zajistíme celodenní hlídání jejich ratolestí. Užijí si tak závodů i doprovodného programu v klidu, navíc jejich dítě čeká také spousta zábavy,“ řekla Zajíčková.

Vzhledem k velkému počtu doprovodných akcí a rozsáhlosti areálu by diváci nestihli vše zhlédnout. Pořadatelé proto zajistili autobus, který bude po celý den v pravidelných intervalech po autodromu a polygonu návštěvníky vozit. „Fanoušci tuto naší službu jistě ocení,“ dodala Tereza Zajíčková.

 


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři