The Most Rally Sprint: Společnost ČEPS podpoří mladé jezdce, pořadatel vypsal odměnu pro vítěze

06.11.2015 13:43

Společnost ČEPS, která v Česku provozuje elektroenergetickou přenosovou soustavu, se stala novým partnerem exhibičního závodu The Most Rally Sprint. Hostí ho v sobotu 14. listopadu jako premiérovou akci mostecký autodrom. „ČEPS se rozhodla podpořit mladé talentované jezdce, všem přihlášeným posádkám do 21 let uhradí startovné,“ uvedl Luděk Diviš, který má na starosti sportovní a technickou stránku závodu.

Vítězná posádka získá od pořadatele 30 tisíc korun. „Výše Prize money není nijak závratná. Připadá nám ale správné, abychom nejlepšího jezdce s navigátorem ocenili. Pro mladé, kteří díky společnosti ČEPS nemusejí hradit startovné, by pak odměna mohla být i silnou motivací,“ vysvětlil Diviš.

Nultý ročník The Most Rally Sprint je další novinkou, s níž společnost Autodrom Most přichází. Potěší nejen příznivce motoristického sportu. Součástí závodu bude i bohatý a pestrý doprovodný program, který zahájí páteční slavnostní start na mosteckém 1. náměstí. Pořadatelé nezapomínají ani na děti. Budou mít k dispozici dopravní hřiště, čeká je spousta soutěží, her a atrakcí. Také na zábavném programu pro nejmladší návštěvníky sobotní show se nezanedbatelnou měrou podílí společnost ČEPS.

Termín uzávěrky přihlášek jezdců se blíží. „Doufali jsme, že nový podnik v kalendáři rally sprintu přiláká zkušené závodníky, ale i mladé začínající jezdce. K naší radosti se nám tato vize potvrdila. Dosud se přihlásilo přes 20 posádek, a to jak ostřílených matadorů, tak ambiciózních a natěšených mladíků. Rozhodnutí společnosti ČEPS uhradit jim startovné proto velmi vítáme,“ doplnil Diviš.

Premiéru rally sprintu na mosteckém autodromu zachytí kamery Česká televize, dva dvacetiminutové pořady z průběhu akce odvysílá na programu ČT sport.

ČEPS, a.s., působí na území České republiky jako výhradní provozovatel přenosové soustavy (elektrická vedení 400 a 220 kV), a to na základě licence na přenos elektřiny podle energetického zákona udělené Energetickým regulačním úřadem. Společnost udržuje, obnovuje a rozvíjí 41 rozvoden se 71 transformátory převádějícími elektrickou energii z přenosové do distribuční soustavy. Stará se také o téměř 5,5 tisíce kilometrů vedení.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři