Tomáš Pekař získal double a je průběžným lídrem Octavia Cupu

29.04.2018 18:57

Ani ve druhém nedělním závodu nového ročníku okruhového seriálu Octavia Cup, který o víkendu 27. až 29. dubna hostil mostecký autodrom, nenašel přemožitele Tomáš Pekař z týmu Carpek Service. Splnil tak úlohu favorita. Zatímco k prvnímu měření sil vyrážel z pole position, na startu druhého závodu si prvních šest jezdců s nejlepšími kvalifikačními časy vyměnili pozice. I přesto se Tomáš brzy přes své soupeře přehnal a do cíle dovedl celé pole s pohodlným více než pětivteřinovým náskokem. Ujal se tak průběžného prvenství v poháru, který letos sestává ze sedmi závodních víkendů.

Také Michal Matějovský může být se svou premiérou v Octavia Cupu více než spokojený. S výjimkou Tomáše Pekaře jej nikdo ze soupeřů nepokořil, oslavil tak dvojnásobnou stříbrnou pozici. V prvním závodě čtvrtý Petr Fulín junior si spravil chuť v odpoledním druhém klání, když obsadil třetí příčku. Prohodil si tak umístění s Matoušem Kubů, který dojel nejdříve třetí před Fulínem, odpoledne pak za ním čtvrtý.

„Doufal jsem, že se mi podaří vyhrát oba mostecké závody, což jsem splnil. Vzhledem k tomu, že jsem přijal nabídku závodit po celý víkend také v poháru GT4 Central European Cup, ke konci už jsem ztrácel koncentraci. Jsem tedy rád za obě vítězství a cením si jich,“ uvedl Tomáš Pekař po dvojnásobném triumfu.

Jezdce Octavia Cupu čeká letos ještě 18. až 20. května rakouský Red Bull Ring, v červnu polská Poznaň, o měsíc později německý Lusitz Ring a v srpnu Slovakia Ring v sousedním Slovensku. Do Mostu se pohár vrátí o prvním zářijovém víkendu, kdy bude vloženým závodem evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix. Sezonu týmy a jezdci završí opět v Německu, tentokrát ovšem na Nürburgringu.

Úvodní dva závody Octavia Cupu byly součástí závodního víkendu The Most Show featuring ADAC GT MASTERS, prestižního šampionátu supersportovních vozů ADAC GT Masters. Ve speciálech Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 nebo Porsche 911 GT3-R se střídaly dvoučlenné posádky pilotů. Diváci pak mohly sledovat vedle Octavia Cupu i další vložené série, a to ADAC TCR Germany a GT4 Central European Cup.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři