Traťoví komisaři mohou získat licenci a vyzkoušet si i jiné evropské okruhy

07.02.2019 13:56

Společnost AUTODROM MOST zahájila každoroční nábor traťových komisařů. Uzavírá s nimi dohodu o pracovní činnosti na sezonní brigádu od března do konce října. Hlásit se mohou muži a ženy ve věku od 18 do 63 let v dobrém fyzickém stavu. Tradičně se osvědčují zejména aktivní senioři, směnaři a živnostníci s dostatkem volného času. Letos ale autodrom nabízí novinku, jež by mohla přilákat zejména mladší adepty. Mohou si totiž vyzkoušet post traťového komisaře na dalších evropských okruzích, včetně těch věhlasných.

„Nyní naši traťoví komisaři mohou požádat o licenci německé federace motoristického sportu DMSB, která jim umožní účastnit se prestižních podniků včetně šampionátu formule 1 či Moto GP na evropských okruzích. To je, myslím, velmi silná motivace. Očekáváme, že oslovíme především studenty a další mladé lidi, které baví cestovat a poznávat nová místa i situace,“ upřesnil sportovní manažer autodromu Jindřich Hrneček.

Autodrom hledá vedle traťových komisařů i brigádníka na obsluhu časomíry. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle +420 724 412 788, nebo e-mailové adrese hrnecek@autodrom-most.cz, kde získají i informace o náplni práce a finančním ohodnocení. Úvodní školení je pak čeká 3. března od 08:00 hodin. Volná jsou také místa na hlavní pracovní poměr, podrobnosti zde.

Muži a ženy, které práce traťového komisaře zaujme a budou se jí chtít věnovat i nadále, čeká podle Hrnečka mimo jiné i kariérní růst. Mohou totiž postoupit na post traťového dispečera, pilota safety caru, stát se členem posádky technické pomoci případně i rozšířit řady zaměstnanců autodromu. Většinu zaměstnanců sportovního odboru autodromu tvoří právě bývalí traťoví komisaři.

Sportovní manažer vyjmenoval i další nepopiratelné výhody. „Vedle šance objíždět vrcholové podniky po celé Evropě se traťoví komisaři mohou samozřejmě po celý rok zdarma účastnit veškerých akcí pořádaných na autodromu, a to včetně významných mezinárodních závodů,“ doplnil.

Upozornil však zároveň, že traťový komisař musí být člověk s mimořádným smyslem pro zodpovědnost. Případná chyba může mít totiž fatální následky.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na průběh klání, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři