Účastníky kurzů baví nácvik zvládnutí vyhýbacího manévru za deště a smyku zádní nápravy

11.12.2019 13:41

Mostecký autodrom pořádá na výcvikových plochách polygonu kurzy bezpečné jízdy pro veřejnost, ale také pro zaměstnance firem, podniků a institucí. Skutečnost, že nejde jen o školu smyku, ale komplexní školení, vyplývá z jejich reakcí. Kurz označili za přínosný, a to jak pro začínající řidiče, tak pro zkušené matadory za volantem. Z praktické části pak vyzdvihli zejména nácvik zvládnutí vyhýbacího manévru při simulaci prudkého deště a nácvik zvládnutí smyku zadní nápravy.

Ocenili také profesionální přístup instruktorů. „Instruktor byl skvělý, dodával mi odvahu v krizových situacích a měl pochopení pro mé slabiny. Byl trpělivý. Jeho informace a praktické rady využívám na cestách dnes a denně,“ uvedla absolventka kurzu, která jezdí autem už 25 let. „Kurz vedl odborník, který měl výborné znalosti o chování vozidel. V praktické části jsme se dozvěděli zajímavé a důležité informace,“ doplnil Marcel Návojský z firmy SMP CZ.

Za zážitek, na který dlouho nezapomene, označil chování vozidla v průjezdu zatáčkou na mokré vozovce. Překvapila jej také délka brzdné dráhy za mokra.

Zajímavý názor, který se diskutuje i mezi experty na dopravu, pak vyjádřil Jiří Dubiczki ze společnosti Severočeské doly. „S kolegy jsme se shodli, že účast na tomto kurzu bychom doporučili zařadit jako povinnou pro studenty autoškol.“

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři