Úterní kolo soutěže The Most Challenge pořadatel zopakuje pro velký zájem 30. května

24.05.2017 10:43

Nevídaný zájem amatérských jezdců provázel úterní kolo soutěže The Most Challenge o nejlepší čas na jedno kolo dosažený na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami. Podmínkou je platná registrační značka vozu. „Během chvilky bylo vyprodáno. Závěr jízd zkomplikovala nehoda jednoho z účastníků, vyvázl z ní naštěstí bez zranění. Nicméně jeho vůz dráhu blokoval, na všechny zájemce o svezení po okruhu se tak nedostalo. Rozhodli jsme se proto, že toto kolo soutěže zopakujeme v úterý 30. května,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Nejvíce zastoupená byla v úterý kategorie vozů N1. Důvodem byl nejspíš bonus pořadatele právě pro majitelé vozů nižších kubatur. Soutěžící s nejlepším dosaženým časem v této kategorii měl získat účast v celodenním kurzu sportovní jízdy s jedním z našich nejlepších pilotů Tomášem Engem, který se uskuteční na autodromu 10. srpna. „Vzhledem k výše zmíněnému průběhu soutěže jsme pořadí nestanovili. Prémii vypíšeme znovu v opakovaném kole, tedy 30. května,“ upřesnila Svobodová.

Bonus je v souladu s novinkou, kterou pořadatel zavedl v letošní sezoně. Dává šanci na dobré umístění právě i řidičům vozů se slabším výkonem motoru. Spočívá v rozšíření ocenění. Kromě absolutního vítěze letošního ročníku soutěže totiž obdrží cenu i nejlepší jezdci v jednotlivých kategoriích.

Absolutní vítěz s nejrychlejším časem absolvuje zdarma okruhovou školu a při jejím úspěšném dokončení obdrží národní licenci závodního jezdce. Usedne také za volant vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat kurz sportovní jízdy za účasti profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře, který obsadil stříbrnou příčku v loni obnoveném seriálu Škoda Octavia Cup. Soutěžící, kteří dosáhnou nejlepšího času v jednotlivých kategoriích, se mohou také bezplatně zúčastnit kurzu sportovní jízdy s Tomášem Pekařem a obdrží i další zajímavé ceny.

Už v úvodu letošního třetího ročníku The Most Challenge na konci dubna padl nový rekord. Stanovil ho Tomáš Hajšman z Plzně, který se svým Porsche Cayman GT4 dosáhl času 01:50,128 minuty na jedno kolo. Překonal tak o pouhých 58 tisícin vteřiny dosavadní rekord Davida Buršíka z Prahy s identickým vozem Porsche, jemuž tento výkon zaručil titul šampiona loňského ročníku soutěže.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři