V Maďarsku lépe než se čekalo

01.09.2017 13:25

Zatáčkovitý okruh Hungaroring tahačům roudnického týmu neměl o víkendu 26. a 27 srpna moc sedět. Jenže nakonec všechno bylo jinak - Adam Lacko vyhrál tři ze čtyř závodů a upevnil si vedoucí postavení v šampionátu. Navíc David Vršecký poprvé po svém návratu vystoupil na stupně vítězů.

Zprvu vypadalo všechno podle očekávání. K velké radosti domácích fanoušků vyhrál sobotní kvalifikaci Norbert Kiss s Mercedesem před úřadujícím šampionem Jochenem Hahnem (Iveco). V úvodním závodě se domácí hrdina nedopustil žádné chyby, a získal třetí letošní vítězství. Druhé místo na trati, na níž se jen velmi těžko předjíždí, obhájil Hahn. Lacka po startu vyhnal Albacete (MAN) na trávu, nicméně dokázal udržet čtvrté místo.

Do druhého závodu startoval z pole position David Vršecký a okamžitě se ujal vedení. Za něho se nekompromisním způsobem prodral Lacko, i za cenu tvrdého kontaktu s Gerdem Körberem. Za Lacka se stejně suverénně probojoval Hahn. Lacko s Hahnem nasadili ostré tempo, jemuž Vršecký nedokázal odolat ani za cenu kontaktu s Hahnem. Diváky poté nadchnul úžasný souboj Lacka s Hahnem, v němž jezdec Buggyry uhájil vedoucí pozici s náskokem 0,6 s a dosáhl letos už sedmého prvenství. Za nimi svedli velkou bitvu o třetí místo Vršecký s Ryanem Smithem (MAN). Boj dvou notně otlučených tahačů nakonec pro sebe rozhodl nečekaným útokem v poslední zatáčce Brit s neskutečným rozdílem 0,06 s! Také souboje o další místa přinesly jedinečnou podívanou a musely fanoušky nadchnout.

V nedělní kvalifikaci byl opět nejrychlejší Kiss - potřetí z posledních čtyř jízd. Lacko tentokrát startoval z druhé pozice, ale už ve třetí zatáčce se dokázal před Kisse dostat a poté si s přehledem dojel pro osmé letošní vítězství. Domácí jezdec mu ovšem nedal vydechnout a projel cílem se ztrátou jen 0,76 s. Na stupně vítězů je doprovodila Steffi Halmová (MAN), která dokázala udržet v šachu dotírající Albaceteho a Hahna, kteří ale v závěru závodu jejímu tempu nestačili.

Druhý nedělní závod přinesl drama ve třetí zatáčce, kde došlo ke kolizi Hahna, Lenze a Breretona, na níž nejvíc doplatil Albacete, který skončil v bariéře. Lacko tímto chaosem projel bez problémů, ve třetím kole se probojoval do vedení a připsal si třetí prvenství na maďarském okruhu a současně třetí letošní víkend se třemi výhrami. Na druhé místo se skvělou jízdou probojovala Steffi Halmová, zatímco David Vršecký třetím místem završil triumf českého týmu.

Další souboje o mistrovské body svedou truckeři už tento víkend 2. a 3. září při jubilejní 25. Czech Truck Prix v Mostě.

 

Stav FIA ETRC před víkendovou Czech Truck Prix v Mostě

  1. Adam Lacko Buggyra Freightliner 232
  2. Jochen Hahn Iveco 174
  3. Norbert Kiss Mercedes-Benz 174
  4. Steffi Halm MAN 172
  5. Antonio Albacete MAN 126
  6. Sascha Lenz MAN 92
  7. David Vršecký Buggyra Freightliner 48
  8. Frankie Vojtíšek MAN 1

 

Ing. Vladimír Rybecký


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

zavřít