V roli kouče se v Mostě představí známý závodník Lukáš Pešek

02.10.2019 15:37

Jako ambasador kampaně „Nechoď za svůj LIMIT“, kterou připravilo samostatné oddělení ministerstva dopravy BESIP, se v Mostě představí jeden z nejlepších tuzemských motocyklových jezdců Lukáš Pešek. Povede bezplatný celodenní kurz bezpečné jízdy na motorce, na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu se uskuteční v pátek 11. října. Je součástí kampaně cílící právě na začínající i zkušenější motocyklisty.

„Zájem o kurz je obrovský. Registraci jsme spustili před týdnem, nyní evidujeme přes 200 mužů a žen z celé republiky. Bohužel, kapacita je omezená. Vyhovět můžeme jen první stovce přihlášených. Tak výrazná odezva nás samozřejmě potěšila. Je vidět, že motorkáři jsou odpovědní. Pokud mají příležitost, nechají si poradit jak jezdit bezpečně a plynule a zbytečně neriskovat,“ informoval ambasador.

Základy jízdy na motorce jsou podle Lukáše Peška stejné jak pro uživatele motocyklu v běžném provozu, tak pro závodníka. „A to je i důvod, proč chceme motorkáře tyto základy naučit, proč to děláme. Protože to nějakým způsobem umíme. My závodníci máme limity posunuté někam jinam. Snažíme se proto motorkářům vysvětit, že pokud i oni chtějí posouvat své limity, měli by to zkoušet na okruhu. V žádném případě v běžném provozu,“ apeluje na vyznavače jednostopých vozidel.

Lukáš zná velmi dobře jako závodník a lektor sportovní jízdy okruh mosteckého autodromu, na polygonu bude mít v roli kouče premiéru. „Uzavřené výcvikové plochy polygonu jsou ideálním místem k tréninku. Zaměříme se na správné ovládání motocyklu, tedy práci s tělem, zatáčení, techniku brzdění z různých rychlostí, vyhýbací manévry nebo pohledy do zatáček,“ upřesnil.

Dobrou zprávu pro všechny motorkáře má ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková. „S Lukášem v současném době jednáme o možnosti, že bychom rozšířili nabídku našich kurzů bezpečné jízdy na motocyklu právě pod jeho lektorským dohledem. Pokud vše klapne, premiéra se uskuteční už na jaře příštího roku,“ prozradila. „Ano, je to tak. Po ukončení aktivní závodní kariéry před dvěma lety se nyní zaměřuji na vyhledávání a výchovu nových jezdeckých talentů a právě předávání svých znalostí a zkušeností motocyklovým nadšencům. Plně mě to naplňuje. Věřím, že se domluvíme a do Mostu na kurzy se už moc těším,“ potvrdil Lukáš Pešek.

Od roku 2017 provozuje i svou vlastní motoškolu Riding school Lukas Pesek. Podrobné informace o kurzech a termínech zájemci najdou zde.  

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče motocyklů od jara do podzimu. Vedle klasických kurzů na asfaltových plochách a sportovněji zaměřený okruhový trénink s Mírou Lisým, koučuje nově tento mnohonásobný šampion České republiky v trialu i motoškolu pro cestovní endura. Více informací zde.

Celoročně pak autodrom pořádá kurzy bezpečné jízdy pro řidiče automobilů. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například mužům, ženám, mladým začínajícím řidičům, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. Kurzy rovněž využívají plochy polygonu, který patří k nejkomplexnějším a nejmodernějším zařízením u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a hmotností. Více informací zde


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři