Vršecký, Lacko zajeli v Mostě opět double jako loni

30.08.2015 08:20

O pořádné drama se dnes postarala dvojka z domácí stáje Buggyra, Adam Lacko s Davidem Vršeckým. Zatímco Adam zajel v prvním závodě FIA European Truck Racing Championschip na třetím místě za Norbertem Kissem a Jochenem Hahnem, druhý závod byl již v režii obou českých jezdců. Zajímavostí druhého závodu bylo to, že prvních osm vítězů se postavilo na startovní rošt obráceně.

Toho citelně dokázala využít Stephanie Halm, která se několik kol držela na čele závodu, než ji postupně předjel David Vršecký a následně i Adam Lacko. Norbert Kiss již závodnici nedotáhl a skončil na místě čtvrtém. „Snažila jsme se jet, co to dalo a vydržet co nejdéle na špici závodu,“ řekla těsně po závodě šťastná Stephanie.

David Vršecký má problémy s kolenem, a tak si z něj někteří utahovali, že odhodil berle a vyjel si první místo. „Koleno mě zlobí, není to stále v pořádku, ale v Mostě prostě musím stát na bedně,“ sdělil David s tím, že Stephanie je sice žena, ale na závodní dráze žádné gentlemanství nefunguje. Radost s double měl i Adam Lacko. „Nemohli jsme si přát snad víc, než oba dojet do cíle za sebou. Navíc jsme jeli pro diváky, kteří nás povzbuzovali tak, že jsme je kolo co kolo slyšeli až v kabině.“ Díky podařenému sobotnímu závodu si tým Buggyry zajistil prvenství a pojistil si celkové hodnocení šampionátu v hodnocení konstruktérů.


Nedělní závody budou ještě zajímavější, půjde o body a celkové pořadí.

V doprovodných závodech se o zábavu diváků i pořadatelů postaral Tomáš Pekař, který během závodního klání Clio Cupu CE 2015 dal všem najevo, že prostě nemá konkurenci. První závod s přehledem vyhrál, ve druhém udělal chybu, které dokázali využít jeho největší soupeři Pascal Eberle a Dino Calcum. „V první zatáčce jsem chyboval a ocitl jsem se tak na třetím místě. Měli výhodu, že jeli ve „vláčku“ a využili mého zaváhání,“ popsal Tomáš Pekař. Jenže stejně jako jeho soupeři využili jeho chyby, oplatil jim Tomáš stejnou mincí. „Počkal jsem si na moment, kdy zaváhají a té jsem okamžitě využil.“ Šikovným manévrem se opět dostal do vedení závodu a udržoval si patřičný náskok. „Tím, jak po trati jezdí trucky, tak povrch není zrovna ideální. Dráha je vyhřátá a také klouže. Nesmíte prostě vypadnout z koncentrace,“ podotkl Pekař, který také v neděli chce zajet co nejlépe a udělá proto maximum.

Startovní rošt také v neděli očekává doprovodné závody Kia Loto Race a Porsche GT3


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři