Všechny vozy NASCAR natankují v Mostě benzín OMV MaxxMotion

27.06.2019 08:41

Poslední červnový víkend čeká návštěvníky mosteckého autodromu sváteční událost. V České republice se v rámci evropské série historicky poprvé utkají legendární americké závodní vozy NASCAR. Tato ikonická auta s karbonovými karoseriemi bez otevíratelných dveří a předních bočních oken s výkonem 445 koňských sil, které znají fanoušci motorsportu především z amerických oválů, pojedou závod v sobotu 29. i v neděli 30. června. Všechny závodní speciály budou mít v nádrži po celý víkend prémiový benzín OMV MaxxMotiom 100 plus.

České barvy hájí Martin Doubek, který bude v Mostě startovat s ambicí na stupně vítězů. V přímém souboji vyzve jezdce zvučných jmen, nechybí mezi nimi například kanadská jezdecká hvězda a šampion F1 Jacques Villeneuve.

„Jsme potěšeni, že můžeme být u toho a závody NASCAR se v Mostě pojedou na naše prémiové palivo, které mnozí odborníci považují za to nejlepší na trhu. OMV MaxxMotion 100 plus využívají při závodech mnohé závodní stáje napříč motoristickými disciplínami,“ upřesnil Michal Janda, marketingový manažer společnosti OMV Česká republika.

„S radostí vnímáme, jak čeští fanoušci motorsportu reagují na připravovaný víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show. Speciály NASCAR s naprosto identickými motory a klasickou konstrukcí bez elektroniky a dalších moderních vymožeností představují v tom nejlepším slova smyslu základ motorsportu,“ potvrdil výjimečnost závodního víkendu výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.

Doplňující informace:

OMV Aktiengesellschaft

Společnost OMV s maximální zodpovědností vůči životnímu prostředí vyrábí a prodává ropné produkty, zemní plyn a poskytuje inovativní energetická a špičková petrochemická řešení. Skupina OMV Aktiengesellschaft, která je jednou z největších průmyslových společností v Rakousku, vykázala za rok 2018 celkový obrat ve výši 23 miliard eur a zaměstnávala více než 20 000 lidí. V segmentu Upstream má OMV v rámci centrálního regionu střední a východní Evropy velmi silnou základnu v Rumunsku a Rakousku spolu s vyváženým mezinárodním portfoliem v Rusku a v regionech North See, Middle East & Africa a dalších. Denní produkce činila v roce 2018 přibližně 427 000 barelů ropného ekvivalentu. V rámci divize Downstream má OMV roční rafinérskou kapacitu 17,8 milionů tun a provozuje přes 2 000 čerpacích stanic v deseti zemích. OMV provozuje zásobníky plynu v Rakousku a Německu a její dceřiná společnost Gas Connect Austria GmbH provozuje síť plynovodů v Rakousku a. V roce 2018 dosáhly prodeje plynu společnosti OMV hodnoty 114 TWh. Nedílnou součástí firemní strategie je udržitelnost. Do roku 2025 plánuje OMV investovat do inovativních energetických řešení 500 milionů eur.

Akciová společnost AUTODROM MOST

Společnost provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, kurzy bezpečné jízdy či výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Patří mezi největší a nejkomplexnější zařízení svého druhu v České republice, které svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel.


Další články


Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři